آیا مکالمه زبان در هنگام یادگیری انگلیسی در اولویت قرار دارد؟

در یادگیری زبان انگلیسی مکالمه زبان مهم‌تر است یا درک مطلب؟ آیا بهتر نیست اول خواندن و نوشتن را یاد بگیرم و بعد از آن به سراغ مکالمه و درک مطلب بروم؟ این سوالاتی است که زبان‌آموزان معمولا از خودشان می‌پرسند. در صورتی که پاسخ این سوالات برای شما نیز مهم است پس تا پایان با ما همراه باشید.

آموزش زبان به چند دسته تقسیم می‌شود؟

آموزش زبان انگلیسی به صورت معمول به چهار بخش Reading، Writing، Listening و Speaking تقسیم می‌شود. در صورتی که از چند استاد زبان انگلیسی بپرسید که در بین این چهار بخش کدام یک از اهمیت بیشتری برخوردار است، هر کدام نظر متفاوتی می‌دهند و برای اثبات نظر خودشان هم دلایل محکمی خواهند آورد.

مکالمه زبان
مکالمه زبان

 

کدام از بخش های زبان اهمیت بیشتری دارد؟

به نظر من نیز در یادگیری زبان انگلیسی هر بخش از اهمیت یکسانی با دیگر بخش‌ها برخوردار است و نمی‌توان گفت که برای مثال مکالمه زبان از Writing یا Listening مهم‌تر است. در واقع پیشرفت در هرکدام از این چهار بخش به یادگیری بخش‌های دیگر هم کمک می‌کند و باعث می‌شود پروسه یادگیری شما خیلی سریع‌تر از حد معمول باشد. برای مثال زبان‌آموزی که مهارت مکالمه را به خوبی آموخته باشد سریعتر از زبان‌آموزهای دیگر می‌تواند خواندن و نوشتن را نیز یاد بگیرد. همچنین زبان‌آموزی که مهارت خواندن بالایی دارد به خاطر داشتن دایره لغات بالا با سرعت بیشتری مکالمه زبان را هم یاد می‌گیرد. به همین خاطر برای یادگیری تمام بخش‌های آموزش زبان انگلیسی از اهمیت یکسانی برخوردار هستند زیرا روند یادگیری بخش‌های دیگر را تسریع می‌کنند.

Reading

چطور می‌توان زبان انگلیسی را به سرعت یاد گرفت؟

یکی از سوالاتی که خیلی پرسیده می‌شود این است که چطور می‌توان زبان انگلیسی را به سرعت یاد گرفت؟ پاسخ من معمولا این است که خیلی ساده می‌توانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید اما به تعهد خیلی زیادی نیاز خواهید داشت. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی را به سرعت یاد بگیرید باید سعی کنید منابع انگلیسی بیشتری بخوانید، به مکالمات انگلیسی بیشتری گوش دهید و سعی کنید بیشتر به زبان انگلیسی بنویسید. به هیچ وجه نمی‌توان گفت که برای یادگیری سریع زبان انگلیسی مکالمه زبان از نوشتن یا خواندن از اهمیت بیشتری برخوردار است و هر چهار بخش به یک اندازه اهمیت دارند همچنین شما برای یادگیری بهتر زبان میتوانید در کلاس‌های آنلاین مترجم وان شرکت نمایید و سرعت یادگیری خود را بالا ببرید.

درباره نویسنده: فهیمه محمدباقری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *