آموزش کادربندی صفحات در ورد

آموزش تصویری اضافه کردن کادر به صفحات و پاراگراف ها در برنامه ورد

نرم افزارهای ویرایش متن امکانات زیادی را ارائه می‌دهند تا شما بتوانید به ساده‌ترین حالت ممکن اسناد متنی موردنظرتان را ویرایش کنید. در مطالب این وبلاگ ما سعی کرده‌ایم تا آموزش‌های جامعی در رابطه با امکانات برترین ویرایش گر متن یعنی نرم افزار ورد ارائه دهیم. در این مطلب نیز قصد داریم تا نحوه اضافه کردن کادر در ورد را به صورت تصویری آموزش دهیم.

قابلیت اضافه کردن کادر در ورد

کادربندی در ورد شامل حاشیه گذاری هر عنصری در این برنامه می باشد. شما می توانید پاراگراف،تصاویر،نمودارها و هر چیز دیگری را درون کادر قرار دهید و به این صورت به سند خود استایل داده و آن را مرتب کنید.

اما چیزی که اکثرا دنبال آن هستند اضافه کردن کادر در ورد برای حاشیه صفحات می باشد. نرم افزار ورد این امکان را در خود جای داده است. شما می توانید به سادگی و با طی کردن چند مرحله ساده حاشیه ای را به سلیقه خودتان به صفحات سند اضافه کنید.

مراحل اضافه کردن کادر در ورد

برای اضافه کردن کادر در ورد بایستی ابتدا صفحه جدیدی را باز کنید. یا اینکه سندی که قصد اضافه کردن حاشیه به آن را دارید اجرا کنید. ابتدا از منوی بالای صفحه گزینه Design را انتخاب کنید. با انتخاب Design زیرمنوی مربوط به این منو فعال می شود.

از بخش Page Background که در سمت راست زیرمنو قرار دارد گزینه Page Borders را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه یک صفحه جدید برایتان باز می شود که شامل سه بخش مجزا می باشد. از این قسمت گزینه Page Border را انتخاب کنید (در حالت پیش فرض این گزینه فعال است و به شما نمایش داده شده است).

مراحل آموزش کادربندی صفحات در ورد
نمای پنجره Borders and shading

در بخش Setting انواع حالت های کادر صفحه به شما ارائه شده است. گزینه Box برای اضافه کردن حاشیه معمولی، گزینه shadow برای حاشیه سایه دار، ۳-D برای حاشیه از نوع ۳d و custom برای حاشیه سفارشی می باشند.

همچنین بخوانید: آیا یادگیری زبان آلمانی سخته؟

با انتخاب هر یک از این موارد در وسط صفحه گزینه هایی فعال می شود که شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی و نوع سندی که در حال ویرایش آن هستید یکی از گزینه ها را انتخاب کنید. از جمله تغییراتی که در این بخش می توانید اعمال کنید رنگ حاشیه، ضخامت و نوع حاشیه می باشد.

بخش Preview که در سمت راست صفحه می باشد پیش نمایش حاشیه را به شما نشان می دهد و از طریق ۴ آیکون موجود در این بخش نیز می توانید تعیین کنید که حاشیه برای کدام طرف صفحه فعال باشد.

پس از اینکه تنظیمات مورد نظرتان را اعمال کردید بایستی در قسمت Apply to  مشخص کنید که این تنظیمات را برای چه بخشی از سندتان می خواهید. گزینه هایی که در این بخش وجود دارد شامل موارد زیر است:

  • Whole Document : تمام صفحات
  • This Section : صفحه فعلی
  • First Page Only : فقط صفحه اول
  • All Except First Page : تمام صفحات به غیر از صفحه فعلی

اضافه کردن حاشیه به پاراگراف ها

ممکن است بخواهید برای پررنگ نشان دادن بخشی از متن، پاراگراف یا خط بخصوصی را درون کادر قرار دهید. معمولا این حاشیه گذاری در پاراگراف ها را در کتاب ها و مقالات دیده ایم. کار سختی نیست، تنها کافیست آن پاراگراف، تصویر، نمودار یا عنصری که می خواهید را انتخاب کنید. سپس از منوی Design زیرمنوی Page Borders را انتخاب کنید.

آموزش کادربندی صفحات در ورد
جهت کادربندی پاراگراف گزینه علامت زده شده در تصویر را انتخاب کنید.

پس از آنکه کادر Borders and Shading باز شد از منوی بالای صفحه گزینه اول یعنی Borders را انتخاب کنید. حالا می توانید به سلیقه خودتان هر یک از انواع کادرهایی که برنامه در اختیارتان قرار داده است را انتخاب کنید. این امکان یکی از قابلیت های کاربردی ورد است که می توانید در نوشتن مقاله و کتاب از آن استفاده کنید.

همچنین از این صفحه دیدن نمایید: آموزش آنلاین زبان

درباره نویسنده: amiryami

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *