ترجمه عمومی و ویژگی های آن

ترجمه عمومی شامل چه متونی است و چرا از ترجمه تخصصی ارزان تر است؟

ترجمه متون عمومی یکی از اساسی ترین انواع ترجمه می باشد. این ترجمه شامل ترجمه انواع کتاب، مقاله یا سایت است که موضوع مورد بحث آن در رابطه با زمینه علمی و تخصصی نباشد. در این مطلب به طور کامل در رابطه با ترجمه عمومی ، ویژگی ها و هزینه این نوع ترجمه در مترجم وان توضیح می دهیم.

ترجمه عمومی چیست؟

ترجمه در حالت کلی به معنای برگرداندن متن یا سخنی از زبان مبدأ به زبان مقصد می‌باشد. ترجمه عمومی نیز به ترجمه ای گفته می شود که لغات تخصصی در آن استفاده نشده است یا اینکه میزان این لغات بسیار کم است.

ترجمه متون عمومی یکی از نیازهای اساسی برای اغلب کسب و کارهای کوچک و بزرگ می باشد. تفاوت ترجمه عمومی با ترجمه تخصصی در دامنه لغات مورد استفاده در این متون می باشد. در ترجمه تخصصی اصطلاحات و عبارات خاصی استفاده می شود که در هر رشته معنای مختلفی می دهد.

در ترجمه تخصصی مترجم قطعا باید در زمینه مورد بحث تخصص داشته باشد تا بتواند به بهترین نحو ممکن ترجمه را انجام دهد. اما در ترجمه عمومی اینگونه نیست و مترجمی که دارای علم کافی در زمینه ترجمه باشد و با اصطلاحات زبان به خوبی آشنا باشد می تواند ترجمه خوبی انجام دهد.

ترجمه عمومی
ترجمه عمومی توسط فارغ التحصیلان رشته مترجمی در مقاطع ارشد و بالاتر انجام می شود.

تجربه کاری یکی از مهمات ترجمه عمومی است. مترجمی که مدت ها تجربه کار دارد بیان بهتری داشته و متن ترجمه شده را روان تر و گویاتر و همچنین با سرعت بالاتری می نویسد.

یک مترجم عمومی بایستی در درک مطلب و فهم ساختارهای جملات تخصص داشته باشد. از طرفی دیگر بایستی قدرت بالایی در برگرداندن متن به زبان مقصد را داشته باشد.

 ترجمه متون عمومی شامل چه مواردی اند؟

به طور کلی متونی که شامل داستان های بدون پیچیدگی بالا هستند، متونی که در رابطه با موضوعات عمومی صحبت می کنند و هر آن چیزی که از تخصص یک رشته خاص به دور باشد را شامل می شوند.

برای مثال متون وبلاگ ها و سایت های عمومی که در اینترنت انتشار می یابند و فاقد آموزش های تخصصی هستند جزو ترجمه عمومی محسوب می شوند.

ترجمه عمومی در مترجم وان

وب سایت ترجمه آنلاین مترجم وان آمادگی انجام سفارشات ترجمه کتاب، ترجمه مقالات، سایت و هر آن چیزی که نیاز به ترجمه فارسی به انگلیسی یا انگلیسی به فارسی داشته باشد را دارا می باشد.

ترجمه عمومی و ویژگی های آن
ترجمه های انجام شده در مترجم وان به صورت کاملا تایپ شده و در قالب فایل قابل ویرایش ارائه می شوند.

ما در مجموعه خود تیمی متشکل از مترجمین حرفه ای و با تجربه داریم که توانایی ترجمه بالایی دارند و شما می توانید با اطمینان خاطر کار ترجمه تان را به مترجمین ما بسپارید.

ترجمه ارائه شده ترجمه ای کاملا روان می باشد و در صورتیکه احتمالا مشکلی در کار بوجود بیاید شرکت زیان حاصله را به طور کامل می پردازد. (البته این تضمین را به شما می دهیم که مشکلی در کار نخواهد بود.)

هزینه ترجمه عمومی در مترجم وان

هزینه ترجمه در مترجم وان به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل عمومی یا تخصصی بودن مطلب می باشد. از آن جایی که ترجمه عمومی به نسبت ترجمه تخصصی ساده تر است هزینه ترجمه آن نیز ارزان تر می باشد.

یکی دیگر از عوامل دیگر در تعیین هزینه ترجمه در مترجم وان کیفیت ترجمه است. در کیفیت طلایی ترجمه شما توسط مترجم با سابقه تر انجام می شود که قطعا بر روی کیفیت کار بی تاثیر نیست. از طرفی زمان تحویل نیز می توانید فوری یا معمولی باشد. در ترجمه سریع تا حدودی هزینه ترجمه افزایش پیدا می کند.

درباره نویسنده: amiryami

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *