آموزش استفاده از قابلیت ترجمه عکس گوگل ترنسلیت

ترجمه عکس با استفاده از برنامه مترجم گوگل چگونه است؟ (آموزش تصویری)

به جرات می توان گوگل ترنسلیت را بهترین برنامه مترجم در بین سایر برنامه های ترجمه زبان دانست. یکی از قابلیت های بسیار خوب مترجم گوگل که این برنامه را از سایر برنامه ها رقیب متمایز کرده است امکاناتی همچون ترجمه عکس ، ترجمه دست نوشته، ترجمه صوت و … دانست. در این مطلب قصد داریم تا نحوه استفاده از قابلیت ترجمه تصویر گوگل ترنسلیت را به شما آموزش دهیم تا با آن بتوانید از هر متنی عکس گرفته و معنای آن را دریابید.

معرفی قابلیت ترجمه عکس مترجم گوگل

گوگل ترنسلیت مترجم حرفه ای و رایگان شرکت گوگل است که با بهره گیری از تکنیک های پیچیده هوش مصنوعی و با استفاده از بانک های اطلاعاتی عظیم گوگل قادر به ترجمه بیش از ۱۰۵ زبان زنده دنیا می باشد.

اپلیکیشن گوگل ترنسلیت برای استفاده کاربرانی که در استفاده از سرویس تحت وب گوگل دچار دردسر می شوند ارائه شده است و یکی از کاربردی ترین امکانات موجود در این اپلیکیشن امکان ترجمه عکس می باشد.

ترجمه عکس گوگل
قابلیت ترجمه عکس گوگل می تواند در سفرهای خارجی که تسلط زیادی به زبان کشور مقصد ندارید کارا باشد.

در مطالب گذشته در رابطه با خوبی ها و بدی های استفاده از برنامه های مترجم صحبت کردیم، گاهی پیش می آید که در سفری هستید و با زبان کشور مقصدتان آشنایی زیادی ندارید. در نتیجه در فهمیدن تابلوها و آدرس ها دچار دردسر خواهید شد.

داشتن برنامه گوگل ترنسلیت با قابلیت ترجمه عکس برای چنین مواقعی بسیار کاربردی است. می توانید به راحتی از تابلوی مورد نظر عکس بگیرید تا اپلیکیشن ترجمه متن هک کرده بر روی تصویر را ارائه دهد.

همچنین گاهی پیش می آید که در حال خواندن مقاله یا مجله انگلیسی یا زبان های دیگر هستید و در درک بخشی از متن دچار مشکل می شوید. می توانید به سادگی از هر بخشی از کتاب یا مجله عکس بگیرید و همان بخش را ترجمه کنید تا به خوبی متوجه موضوع شوید.

ترجمه عکس فارسی با گوگل
مترجم گوگل قادر به ترجمه عکس به ۵۰ زبان پرکاربرد دنیا از جمله زبان شیرین پارسی می باشد.

نکته مثبت دیگری که وجود دارد این است که حتی می توانید از این برنامه در حالت آفلاین نیز استفاده کنید. با این امکان دیگر نیازی نیست که نگران سرعت اینترنتتان باشید. برای استفاده از قابلیت ترجمه عکس به صورت آفلاین تنها کافیست یک بار بانک اطلاعاتی زبان فارسی را دانلود کنید تا برنامه بتواند از این بانک برای ترجمه در حالت آفلاین استفاده کند.

در برخی از مواقع ممکن است گوگل نتواند بین زبان مبدا و مقصد ارتباط قوی برقرار کند و مثلا ترجمه چینی به فارسی چندان دقیق نباشد. در این گونه مواقع بهتر است اول عکس مورد نظر را به زبان انگلیسی ترجمه کنید و سپس متن انگلیسی استخراج شده را به فارسی تبدیل کنید.

ترجمه عکس به وسیله گوگل ترنسلیت
در صورت بروز اشکال گرامری در ترجمه عکس ابتدا عکس مورد نظر را به انگلیسی برده و سپس به زبان خودتان ترجمه کنید.

مراحل ترجمه عکس با مترجم گوگل

جهت استفاده از قابلیت ترجمه عکس گوگل ترنسلیت ابتدا باید اپلیکیشن گوگل ترنسلیت را برای گوشی اندروید یا آیفون دانلود کنید، چرا که این قابلیت در نسخه تحت وب گوگل ترنسلیت وجود ندارد. برای دانلود مترجم گوگل از لینک ارائه شده استفاده کنید.

دانلود برنامه مترجم گوگل برای اندروید و آیفون

پس از دانلود و نصب برنامه  مراحل زیر را برای ترجمه عکس به ترتیب انجام دهید:

  1. اپلیکیشن گوگل ترنسلیت را اجرا کنید.
  2. از بالای صفحه و سمت چپ زبان مبدا (متن داخل عکس) را انتخاب کنید و از سمت راست زبان مقصد (مثلا فارسی) را انتخاب کنید.
مرحله اول و دوم ترجمه عکس گوگل
طبق تصویر زبان مبدا و مقصد را انتخاب کرده و سپس گزینه دوربین را انتخاب کنید.
  1. علامت دوربین موجود در اپلیکیشن را انتخاب کنید.
  2. با انتخاب علامت دوربین به طور خودکار به دوربین گوشی متصل می شوید و می توانید از متنی که می خواهید آن را ترجمه کنید عکس بگیرید. یا اینکه با استفاده از آیکن گالری که در تصویر نشان داده ایم به گالری مراجعه کرده و تصویر مورد نظرتان را از گالری تصاویر گوشی انتخاب کنید.
مرحله سوم ترجمه عکس گوگل
جهت ترجمه عکس های موجود در حافظه موبایلتان می توانید بر روی آیکن گالری لمس کنید و تصویر مورد نظر را از حافظه موبایل بارگذاری کنید.
  1. پس از چند لحظه کوتاه برنامه متن را از عکس استخراج می کند و کلمات متن را به صورت جداگانه هایلایت می کند. در صورتی که بخواهید یک کلمه به خصوص را ترجمه کنید باید بر روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.
مرحله آخر ترجمه عکس گوگل
جهت ترجمه نکبه تک کلمات بر روی کلمه مورد نظرتان کلیک کنید تا جداگانه ترجمه شود.
  1. در صورتیکه بخواهید کل متن ترجمه شود بر روی گزینه Select All که در پایین صفحه است کلیک کنید و اگر می خواهید بخشی از متن برایتان ترجمه شود بر روی بخش مورد نظر لمس ممتد کرده و از اول تا آخر بخشی که می خواهید ترجمه شود بکشید.

درباره نویسنده: amiryami

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *