ترجمه مقاله در مترجم وان

ترجمه مقاله برای دانشجویان در زمینه ها و مقاطع مختلف تحصیلی

یکی از مهم ترین سرویس های ترجمه در مترجم وان ترجمه مقاله است. مقاله می تواند به اهداف مختلفی انجام شود اما بیش ترین میزان سفارش ترجمه مقاله از طرف دانشجویان می باشد. در این مطلب به طور کامل در رابطه با ترجمه مقاله در مترجم وان توضیح می دهیم.

ترجمه مقاله تخصصی و عمومی

مقالات زیادی در زمینه های مختلف عمومی و تخصصی نوشته شده است. اکثر افراد برای به اشتراک گذاری علم یا تخصص جدید و برای ارائه کشفیات جدید مقالاتی منتشر می کنند و برای اینکه این مقالات برای مردم سراسر دنیا قابل استفاده باشد آن را به زبان انگلیسی نیز نشر می دهند.

برای همین نیز اگر بخواهید در رشته تخصصی خودتان به روز باشید نیاز به این دارید که مقالات لاتین را بخوانید و یا اینکه تحقیقات خود را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و در ژورنال های مهم علمی منتشر کنید.

ترجمه مقاله
دانشجویان تحصیلات تکمیلی مکررا نیاز به ترجمه مقالات علمی در رشته خود دارند.

برخی از افراد زمان آزاد زیادی برای کار ترجمه ندارند و ترجیح می دهند که ترجمه خود را به دیگری بسپارند. برخی دیگر نیز هستند که ترجمه کردن برایشان کمی سخت است و برای جلوگیری از اشتباه و درک غلط، سفارش ترجمه می دهند.

ترجمه عمومی از حیث پیچیدگی کمی ساده تر از ترجمه تخصصی است. ترجمه عمومی معمولا توسط مترجمینی که در رشته ترجمه تحصیل کرده اند قابل انجام است و نیازی به دانش ثانویه ندارد.

اما در ترجمه تخصصی نیاز است که مترجم علاوه بر دانش زبانی خود در رابطه با مقاله مورد ترجمه نیز تخصص داشته باشد. بنابراین شرکت ها و سایت هایی برای ترجمه مناسب اند که مترجمین زیادی در زمینه های تخصصی مختلف داشته باشند.

ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی و برعکس

اکثر مقالات در زمینه های تخصصی نوشته می شوند و اساتید بخصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی از دانشجو می خواهند که در طول ترم چندین مقاله را ترجمه و ارائه دهد.

برخی اوقات نیاز است که کل مقاله ترجمه شود، برخی اوقات نیز مقالات به طور کامل خوانده شده و مترجم مقالات را خلاصه نویسی می کند و یک جمع بندی مفید از کل مقالات ارائه می دهد.

برای ورود به مقطع دکترا نیاز به این است که بیش از یک مقاله در ژورنال های معتبر ثبت کرده باشید. این ژورنال ها مقالات را در یک قالب خاص از شما قبول می کنند و زبان مورد قبول برای مقاله نویسان سراسر جهان نیز انگلیسی است.

ترجمه مقاله در مترجم وان
ترجمه های انجام شده در مترجم وان در قالب منظم و به صورت تایپ شده تحویل داده می شوند.

اکثر دانشجویان پس از اتمام پایان نامه جمع بندی مناسبی از آن انجام داده و مقاله ای را جمع آوری می کنند. سپس مقاله مد نظر توسط مترجمین تخصصی به انگلیسی ترجمه شده و با رعایت فاکتورهای لازم به فرمت مقالات ژورنال درآورده می شود.

مقاله های تخصصی مورد قبول در مترجم وان

 • ترجمه دانشجویی مقالات علوم پایه در تمام شاخه های موجود در رشته های ریاضی، ریاضی کاربردی و فیزیک
 • ترجمه دانشجویی در رشته های مهندسی برق شاخه الکترونیک، قدرت، مخابرات و کنترل
 • مهندسی مکانیک در شاخه های سیالات، جامدات، ساخت و تولید، جامدات، دریا، تاسیسات، نیروگاه، مهندسی خودرو، مکاترونیک، هوافضا، بیومکانیک، سیستم های انرژی
 • ترجمه دانشجویی مهندسی شیمی و نفت دررشته های صنایع شیمیایی معدنی، صنایع نفت، صنایع گاز، صنایع پالایش، پتروشیمی، جداسازی، طراحی فرآیندها، کاتالیست، ترمودینامیک، نانو شیمی، مهندسی نفت، حفاری، مخازن، هیدروکربوری و …
 • ترجمه دانشجویی کامپیوتر، نرم ‌افزار، سخت ‌افزار، مهندسی فناوری اطلاعات، معماری کامپیوتر، هوش مصنوعی، مکاترونیک، الگوریتم‌ها و محاسبات، شبکه های کامپیوتری، امنیت اطلاعات، تجارت الکترونیک
 • ترجمه دانشجویی مهندسی مواد در رشته های مواد، بیومتریال، سرامیک، شکل‌ دادن فلزات، ریخته‌ گری، جوشکاری، استخراج فلزات، حفاظت و خوردگی فلزات، مهندسی سطح، تغییر شکل فلزات
 • ترجمه دانشجویی مهندسیعمران در رشته های سازه، سازه‌های هیدرولیکی، مهندسی زلزله، راه و ترابری، مکانیک خاک و پی، مهندسی آب در دو گرایش هیدرولیک و منابع آب، ،سازه‌های دریایی، مهندسی مدیریت ساخت، مهندسی برنامه‌ریزی حمل و نقل، مهندسی محیط زیست، مهندسی عمران نقشه برداری در تمامی گرایش ها
 • ترجمه دانشجویی رشته های مهندسی صنایع
 • ترجمه دانشجویی رشته مهندسی کشاورزی در تمامی شاخه های موجود
 • ترجمه تخصصی مهندسی پزشکی
 • و …
ترجمه مقاله
خلاصه نویسی کردن مقالات یکی از نیازهای دانشجویان بخصوص برای نوشتن پایان نامه می باشد.

ترجمه مقاله در مترجم وان

وب سایت ترجمه آنلاین مترجم وان تیمی از متخصصین با تجربه و پویا در زمینه های مختلف می باشد که در کنار یکدیگر به خدمات رسانی در زمینه ترجمه می پردازند. اکثر مشتریان ما اساتید محترم و دانشجویان عزیز می باشند که رضایت کاملی از خدمات دهی مترجم وان دارند.

در این سایت ترجمه انجام شده به صورت تایپ شده و در قالبی منظم به شما تحویل داده می شود و بابت تایپ هزینه ای از شما دریافت نمی شود. برای سفارش ترجمه ی مقاله در مترجم وان لازم است که به لینک داده شده مراجعه کنید و اطلاعات مشخص شده را تکمیل و سفارشتان را ثبت کنید.

درباره نویسنده: amiryami

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *