تقویت رایتینگ زبان انگلیسی

نکات مهم در تقویت رایتینگ جهت موفقیت در آزمون آیلتس

همانطور که می دانید قبولی در آزمون آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال نیاز به این دارد که شما تمامی مهارت های زبان انگلیسی تان را تقویت کنید. رایتینگ زبان یکی از مهارت های مهم در این آزمون می باشد. در این مقاله نکات مهمی را که برای تقویت رایتینگ باید به آن ها توجه کنید بیان می کنیم.

اهمیت Writing در آزمون IELTS

مدرک آیلتس یکی از معتبرترین مدارک بین المللی زبان است که مورد پذیرش بیشتر کشورهای اروپایی و برخی کشورهای آمریکایی می باشد. این آزمون شامل آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال است. در هر دوی این آزمون ها دو رایتینگ با نام task1 و  task2 دارند.

در task1 یک سری اطلاعات در قالب جدول، نمودار و … به شما داده می شود و از شما خواسته می شود که در ارتباط با این اطلاعات توضیح بنویسید. در task2 نیز به شما موضوعی داده می شود و شما باید با توجه به برداشت خودتان انشایی در آن رابطه بنویسید.

کسب امتیاز بالا در بخش نوشتار نیاز به تقویت رایتینگ شما دارد. شما باید در تمام زمان ها در کنار تقویت سایر مهارت های زبان و تقویت گرامر، به فکر تغییر سبک نوشتاری خود نیز باشید.

تقویت رایتینگ
تمرین مکرر نوشتن باعث می شود که به مرور در رایتینگ زبان پیشرفت کنید.

تقویت رایتینگ تسک ۱

ذکر این نکته ضروری است که رایتینگ تسک ۱ بایستی نوشته ای حدودا ۱۵۰ کلمه ای باشد. در این نوشته باید اطلاعات مهمی در رابطه با داده های مسئله ارائه کنید و هرآنچه می بینید و درک می کنید را شرح دهید.

به املای کلمات خیلی توجه کنید و از بسط دادن خیلی زیاد مطلب خودداری کنید. سعی کنید هر موضوعی که می خواهید از آن بنویسید را در یک پاراگراف جداگانه بیاورید و از نوشتن پاراگراف های خیلی طولانی نیز به شدت اجتناب کنید.

تقویت رایتینگ تسک ۲

همانطور که پیش تر گفتیم رایتینگ تسک ۲ نوعی انشا نویسی با موضوعی که مشخص می شود می باشد. این انشا دارای یک فرمت مشخص است که حتما باید آن را رعایت کنید. عدم رعایت فرمت در تسک ۲ باعث می شود که داوطلبان نمره پایینی از این بخش بگیرند. این فرمت به ترتیب زیر می باشد:

  1. مقدمه (INTRODUCTION)
  2. متن اصلی (BODY)
  3. خلاصه و جمع بندی

مقدمه شامل عنوان و یک پاراگراف است که در آن بایستی صورت سوال را با رعایت اصول پارافریز متن بازنویسی کنید. مهم ترین خصوصیت هایی که در هنگام انتخاب عنوان باید به آن توجه شود جذاب بودن عنوان و هماهنگ بودن با محتوای نوشته شده می باشد.

بدنه اصلی متن از یک سری پاراگراف ها تشکیل می شود. این پاراگراف ها هر یک به طور مستقل نوشته اما در کل موضوع اصلی را پوشش می دهند. در بخش جمع بندی نویسنده بایستی در چند خط موضوعی که از آن صحبت کرده است را به طور خلاصه بازگو کند و نتیجه گیری نیز از صحبت های خود داشته باشد.

تقویت رایتینگ
متن نوشته شده در رایتینگ بایستی مرتب و پاراگراف بندی شده و بدون غلط املایی و نگارشی باشد.

نکات مهم تقویت رایتینگ

  • صورت سوال را به خوبی درک کنید. بسیاری از داوطلبان از همان ابتدای آزمون به دلیل بی توجهی و عدم مرور صورت سوال دچار اشتباه شده و نمره خوبی از رایتینگ کسب نمی کنند.
  • در نوشته خود سعی کنید ساختار مناسبی را دنبال کنید و متن خود را به صورت مرتب و با خط خوانا بنویسید.
  • جملات خود را عامیانه ننویسید.
  • عنوان جذابی برای متنتان انتخاب کنید.
  • سعی کنید از دستورزبان به زیبایی و در جای مناسب در متنتان استفاده کنید. برای مثال سعی کنید در متنتان سوالی را مطرح کرده و سپس به آن پاسخ دهید. یا اینکه از تضادها، ترکیب ها و … در متنتان استفاده کنید.
  • برای تقویت رایتینگ و سریع بودن در این بخش تمرین خود را بیشتر کنید.
  • در صورت امکان زمانی را برای مرور مجدد نوشته تان اختصاص دهید تا اشکالات گرامری و یا املایی را در فرصت مناسب تصحیح کنید.

درباره نویسنده: amiryami

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *