تمامی کشورهای انگلیسی زبان را بشناسید

زبان انگلیسی امروزه بسیار فراگیر شده و با تاثیرات فراوانی که در مسائل مختلف علمی، سیاسی و اجتماعی گذاشته به یک زبان گسترش یافته تبدیل شده است. زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان‌های بین‌الملل در بسیاری از کشورهای دنیا رایج یا به عنوان زبان رسمی است. این زبان در طول سال‌های طولانی دستخوش تغییرات فراوانی شده است با این حال امروزه این زبان در دنیا بعد از زبان چینی و اسپانیایی بیشترین آمار تعداد افرادی که به این زبان سخن میگویند را دارا است. در ادامه‌ این مقاله می‌خواهیم به معرفی کشورهای انگلیسی زبان بپردازیم.

معرفی کشورهای انگلیسی زبان

کشورهای انگلیسی زبان
کشورهای انگلیسی زبان

تقریبا تمام کشورهای دنیا که زبان رسمی آنها زبان دیگری است، زبان انگلیسی را در برنامه‌های آموزشی خود قرار داده‌اند و آن را در مدارس و دانشگاه ها آموزش می‌دهند. در میان تمام کشورهای انگلیسی زبان دنیا چند کشور است که زبان بومی یا به عبارتی زبان مادری آنها انگلیسی است، دو کشور ایالات متحده و انگلستان بیشترین تعداد افرادی که به این زبان سخن می‌گویند را دارا است. بعد از این کشورها که اصلی‌ترین کشورهای انگلیسی زبان محسوب می‌شوند، کشور کانادا و استرالیا به عنوان رتبه‌ی سوم و چهارم از مهم‌ترین کشورهای انگلیسی زبان هستند. کشورهای ایرلند، نیوزلند و آفریقای جنوبی نیز از بیشترین سخن‌گویان زبان انگلیسی هستند.

دیگر کشورهایی که مردمان آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند بدین ترتیب آورده شده‌اند: جزایر ساموآی، جبل‌الطارق، بریتانیا، باربادوس، جزایر ویرجین، جامائیکا، جزایر دومینیکا، نیوئه، هلند، توباگو، جزیره مالت، باهاما، سوئد، دانمارک، وانواتو، سیرالئون، جزایر ماریانا، لیبریا، سنت هلن، بلیز، سنگاپور، آنتیگوا، جزیره نورفولک، کیتس و نویس، جزایر کیمن، اتریش، قبرس، فنلاند، مونتسارت، آلمان، سوئیس، نائورو، بلژیک، اسلوونی، میکرونزی، فیلیپین، لوکزامبورگ، یونان، استونی، ساموآ، پاپوآ گینه‌نو، پاکستان، کرواسی، پورتوریکو، نپال، هنگ‌کنگ، لتونی، اردن، بوسنی‌و‌هرزگوین، سنت لوسیا، جزیره آروبا، زیمباوه، کامرون، جزیره آروبا، زیمباوه، کامرون، بوتسوانا، لیتوانی، سیشل، ایتالیا، لهستان، جزایر سلیمان، تایلند، اسلواکی، کیریباتی، آندروا، غنا، ففیجی، مالزی، جزایر کوک، کنیا، هند، ماداگاسکار، نامیبیا، زامبیا، موریتیوس، قزاقستان، رواندا، مراکش، سریلانکا، تانزانیا، شیلی، اوگاندا، برزیل، کامبیا، مالاوی، گامبیا، اتیوپی، جمهوری دومینیکن، سوازیلند.

معرفی کشورهای انگلیسی زبان به صورت قاره‌ای

بیش از ۵۰ کشور وجود دارد که زبان انگلیسی در آنها به عنوان زبان رسمی کشور انتخاب شده است که بر اساس دسته‌بندی قاره‌ای این کشورها را بررسی میکنیم.

کشورهای انگلیسی زبان رسمی قاره آسیا

در این قاره نیز کشورهایی وجود دارد که زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی انتخاب کرده‌اند: پاکستان، هندوستان، سری‌لانکا، فیلیپین، سنگاپور، اسراییل و مالزی زبان انگلیسی، زبان رسمی کشور بوده و اکثریت افراد در صحبت به این زبان مشکل ندارند و به طور گسترده صحبت میکنند.

کشورهای انگلیسی زبان رسمی در قاره اروپا

بیشتر جمعیت اروپا به این زبان میتوانند صحبت کنند، اما کشورهایی که انگلیسی زبان رسمی کشور است عبارتند از: انگلیس، مالتا، اسکاتلند، ایرلند، ایرلند شمالی، بریتانیا و ویلز.

کشورهای انگلیسی زبان قاره آفریقا

 زبان بین المللی
زبان بین المللی

به دلیل استعمارات فراوان بریتانیا از قاره آفریقا این زبان در بسیاری از کشورهای آن نفوذ پیدا کرد. کشورهایی که زبان انگلیسی در آنها زبان رسمی است و اکثریت به این زبان صحبت می‌کنند بدین ترتیب است: نیجریه، لسوتو، کنیا، غنا، زیمباوه، اوگاندا، آفریقای جنوبی، رواندا. و در این کشورها با اینکه زبان رسمی انگلیسی است اما مردم به زبان دیگری تکلم میکنند: کامرون، لیبریا، زامبیا، سیشل، گامبیا، مالاوی، سوازیلند، موریتیوس.

کشورهای انگلیسی زبان قاره آمریکا

در تمام این قاره نیز بیشتر افراد میتوانند به این زبان صحبت کنند، همانطور که گفتیم در ایالات متحده و کشور کانادا زبان اصلی آنها محسوب می‌شود. البته در ایالات متحده هیچ زبانی به عنوان زبان رسمی وجود ندارد اما به زبان انگلیسی در زندگی روزمره استفاده میکنند کشورهایی که در این قاره انگلیسی زبان رسمی است عبارتند از: ایالات متحده آمریکا، کانادا، باربادوس، جاماییکا، آنگولا، دومینیکا، باهاما، جزایر کیمن، جزایر ویرجین آیلند و بریتیش آیلند، گیانا، آنتیگوا. البته در این کشورها بسیاری از مردم نیز با اینکه زبان رسمی آنها انگلیسی است اما به این زبان در زندگی روزمره‌شان صحبت نمیکنند و از زبان‌های فرانسوی، اسپانیایی و دیگر زبان‌ها استفاده میکنند.

کشورهای انگلیسی زبان قاره اقیانوسیه

زبان انگلیسی
زبان انگلیسی

استرالیا از پرجمعیت‌ترین کشورهای انگلیسی زبان این قاره است. بعد از استرالیا، نیوزلند، گوام، فیجی، میکرونزی، جزایر مارشال، جزایر سالامون، جزایر میاریانا شمالی.
از کشورهای انگلیسی زبان برای تحصیل در ابتدا به کشورهای کانادا، بریتانیا، ایالات متحده میتوان اشاره کرد که این کشورها از هزینه‌ی بالایی برخوردار است. برخی کشورهای اروپایی برای این مقصود گزینه‌های بهتری محسوب می‌شوند، حتی اگر این کشورها صرفا انگلیسی زبان رسمی آنها نباشد. اگر از شهروندان اتحادیه اروپا هستید میتوانید حق تحصیل در بسیاری از کشورهای اروپایی را کسب کنید. از جمله این کشورها کشورهلند است، در این کشور تقریبا ۹۰٪ ساکنان میتوانند به زبان انگلیسی صحبت کنند و دوره‌های تحصیلی فراوانی به زبان انگلیسی در این کشور وجود دارد.

کشور اتریش با اینکه زبان رسمی این کشور آلمانی است اما ۷۰٪ مردم به زبان انگلیسی میتوانند صحبت کنند و مقاطع مختلف تحصیلی به این زبان در کشور وجود دارد. یکی دیگر از این کشورها سوئد است، شهریه‌ی دانشگاه‌های سوئد برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا رایگان است، این کشور اروپایی برنامه‌های تحصیلی بسیاری به زبان انگلیسی دارد. از دیگر کشورها میتوان به فنلاند، نروژ، یونان و آلمان اشاره کرد.

کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت

کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت از طرفداران بسیاری برخوردار است زیرا که یادگیری این زبان نسبتا راحت است. از کشورهای پر تقاضا برای مهاجرت کانادا، ایالات متحده، استرالیا و انگلستان را میتوان نام برد. برای مهاجرت به این کشورها حتما باید مدارک آزمون آیلتس را دریافت کرد، این آزمون چند نوع است که بسته به هدف مهاجرت باید در آزمون‌ها شرکت کرد. اگر صرفا برای زندگی به این کشورها میخواهید مهاجرت کنید و قصد تحصیل ندارید باید در آزمون آیلتس جنرال شرکت کنید. اگر میخواهید در یکی از دانشگاه‌های انگلیسی زبان به تحصیل مشغول شوید باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنید. برای مهاجرت خانوادگی به یکی از این کشورها مدرک آزمون مهارت‌های زندگی لازم است. صرفا برای مهاجرت به کشور انگلستان اخذ مدرک IETS UKVI کافی است. هچنین برای مهاجرت به کشورهای کانادا، آمریکا و دانشگاه‌های نیوزلند و استرالیا میتوان به جای آزمون آیلتس در آزمون تافل شرکت کرد.

جمع‌بندی

در این مقاله به معرفی کشورهای انگلیسی زبان پرداختیم و اینکه کدام کشورهای انگلیسی زبان مناسب برای تحصیل و مهاجرت هستند. متوجه شدیم که با یادگیری و مسلط بودن به زبان انگلیسی میتوان با مردم تمام قاره‌ها ارتباط برقرار کرد. فرا گرفتن این زبان جهانی میتواند باعث پیشرفت تمام روابط کاری و شخصی شود.

برای آموزش آنلاین زبان انگلیسی میتوانید از سایت مترجم وان کمک بگیرید.

درباره نویسنده: elham imani

مطالب زیر را حتما بخوانید

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *