راه های مهاجرت به آلمان

راه های مهاجرت به آلمان چیست؟

در این مطلب قصد داریم که روش‌های مهاجرت به آلمان را مورد بررسی قرار داده و تمامی راه‌های امکان پذیر را برای شهروندان ایرانی مورد بررسی قرار دهیم. حتما می‌دانید که آلمان‌های به عنوان یکی از کشورهای مهم مهاجرت پذیر شناخته می‌شود و به همین خاطر است که علاقه مندان به این کار، علاقه بیشتری برای دریافت تابعیت کشور آلمان داشته و در مورد آن تحقیق انجام می‌دهند. حال ما در این مطلب قصد داریم که بهترین روش‌های مهاجرت به یکی از شهرهای آلمان را مورد بررسی قرار داده و امکان پذیر بودن آن را در کنار هزینه مهاجرت به آلمان حدودی مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

آلمان
آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

احتمالا اولین راهی که به فکر همه‌ی علاقه مندان به مهاجرت می‌رسد، تحصیل است. درس خواندن و رسیدن به درجه‌های بالاتر علمی، همواره روشی سطح بالا و جالب برای مهاجرت بوده است و آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. مهاجرت تحصیلی به آلمان ، شما را در سطح بهتری از نظر اجتماعی مالی در کشور آلمان قرار خواهد داد و به نوعی از دیگر روش‌هایی که در ادامه قرار است ذکر کنیم بهتر است. دانشجویان استفاده‌ی بیشتری از این روش خواهند داشت، البته بعد از اتمام ویزای تحصیلی خود در پایان دوره دانشگاهی، باید نوع آن را به ویزای کاری تغییر داده و در یک شرکت استخدام شوید.

آموزش زبان آلمانی

با تهیه ویزای تحصیلی می‌توانید شرایط بهتری بعد از پایان دادن به دوره تحصیل خود داشته باشید و معمولا کار نیز بعد از آن برای‌تان فراهم خواهد شد. شما می‌توانید شرایط بسیاری خوبی در طول دوران تحصیل داشته باشید و از خدمات رفاهی و آموزشی بسیار خوبی برخوردار شوید. به هر حال این روش هم سختی‌های خاص خودش را دارد و باید آمادگی و پیش زمینه‌های لازم برای تحصیل خوب در حد یکی از دانشگاه‌های آلمان را داشته باشید. البته نیازی به نگرانی از بابت تحصیل به زبان آلمانی نیست، چرا که تحصیل به زبان انگلیسی نیز فراهم خواهد بود.

مهاجرت به آلمان
مهاجرت به آلمان

مهاجرت کاری به آلمان

همان‌طور که گفتیم بعد از طی کردن دوران تحصیل، حتما باید برای ادامه اقامت در کشور آلمان استخدام شده و ویزای کار دریافت کنید. حال کسانی که از داخل کشور برای ویزای کار اقدام می‌کنند، شرایط چگونه است؟ برای این منظور شما باید جاب آفر داشته باشید و از یک کارفرمای ساکن در کشور آلمان درخواست کنید تا برای‌تان یک دعوتنامه برای این منظور ارسال کند. در ابتدا تهیه این ویزا بسیار سخت بود و کارفرمای موردنظر تنها در صورتی می‌توانست این دعوتنامه را ارسال کند که شخص مناسبی در اتحادیه اروپا برای انجام آن کار نبود، اما این قانون تغییر کرده و هر شخصی بدون اولویت می‌تواند این ویزا را دریافت کند.

قبل از دریافت این ویزا، باید در یک زمینه مهارت و تخصص پیدا کرده و مدرک حداقل لیسانس داشته باشید. انتخاب کار متناسب با مدرک دانشگاهی یکی دیگر از موارد مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. البته باید سابقه کار اجرایی و عملی نیز در تخصص موردنظر خود داشته باشید. البته این شرایط در سال ۲۰۲۰ آسان‌تر شده است و نیروهای متخصص با دو سال سابقه اجرایی نیز می‌توانند اقدام به دریافت این ویزا کنند. به طور کلی شرایط کار در آلمان بین کشورهای اروپایی تقریبا مناسب است، حتی برای نیروهای کاری که اهل خارج اتحادیه اروپا هستند.

راه های مهاجرت به آلمان ؛ ازدواج

ازدواج کردن با یکی از تبعه‌های کشور آلمان، به نظر آسان‌ترین راهی است که برای مهاجرت به آلمان وجود دارد. البته در سال‌های اخیر به دلیل سوءاستفاده‌های زیادی که در این زمینه صورت گرفته است، کشور آلمان بررسی‌های زیادی برای صحت و سقم این درخواست انجام می‌دهد و حتما باید گواهی عدم داشتن سو پیشینه و مدارک ازدواج را به سفارت تحویل دهید. از آن‌جایی که همسر یک فرد آلمانی بعد از حدود سه سال پاسپورت دریافت می‌کند، دولت آلمان خیلی به این موضوع حساس بوده و بعد از یک بررسی کامل و دقیق این موارد را تائید می‌کند.

شما با ازدواج با یک تبعه آلمانی می‌توانید تابعیت آلمان را دریافت کرده و از شرایط خاص این موضوع بهره مند شوید. باید بدانید که داشتن مهارت صحبت در سطح ابتدایی به زمان آلمانی نیز موردنیاز بوده و می‌تواند دلیلی برای آشنایی شما با همسرتان و وجود این رابطه باشد.

راه های مهاجرت به آلمان
راه های مهاجرت به آلمان

تولد

تولد قوانین ساده‌ای دارد که می‌تواند تابعیت کشور آلمان را برای یک فرد داشته باشد. اگر پدر و مادر یک فردی از دو کشور مختلف باشند، شخص بعد از رسیدن به سن قانونی می‌تواند از کشور پدری خود به کشور مادری مهاجرت کند. این قانون برای برخی از کشورهایی که قوانین سخت گیرانه‌ای دارند، شاید با استثنا روبرو شود، اما در حالت کلی این قانون برای کشور آلمان برقرار است. اگر فردی از پدر و مادر شما در آلمان به دنیا آمده باشد یا حداقل ۸ سال از ۲۱ سال ابتدایی‌اش را در این کشور باشد، می‌تواند ادعایی در این رابطه داشته باشد. قوانین دیگری نیز هستند که در بخش موردنظر، اطلاعات بیشتری به شما ارائه خواهیم کرد.

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

پناهندگی در آلمان شاید آخرین راه حلی است که فردی بعد از طی کردن روش‌های بالا و نرسیدن به نتیجه‌ی موردنظر، می‌تواند اقدام کند. البته این روش بسیار خطرناک بوده و هیچ گاه یک مشاور آن را به افراد توصیه نمی‌کند. اگر فردی در کشور خود احساس خطر و ناامنی داشته باشد، می‌تواند به یکی از کشورهای عضو کنواسیون ژنو درخواست پناهندگی دهد. البته این درخواست به احتمال زیاد رد خواهد شد. حتما در جراید نیز مشاهده کرده‌اید که این روش خطرات بسیار زیادی برای افراد دارد و به عنوان یک روش رسمی برای مهاجرت به آلمان نیز مطرح نمی‌شود.

کشور آلمان
کشور آلمان

جمع‌بندی

سعی کردیم در این مطلب شرایط مهاجرت به آلمان را برای شما به طور خلاصه تحلیل کرده و این راه‌ها را به شما معرفی کنیم. مهاجرت تحصیلی و کار شاید بهترین راه‌ها در صورت نداشتن روابط خونی و ازدواج باشند، اما سختی‌های خاص خودش را داشته و حتما باید تحصیلات آکادمیک و مهارت‌های تخصصی لازم را برای کار و فعالیت تحصیلی داشته باشید. مهاجرت خود را می‌توانید از طریق وکیل مهاجرت به آلمان مورد بررسی قرار داده و بهترین روش را انتخاب کنید. دانشجویان البته بدون هیچ گونه تفکری برای اولین راه، دانشگاه و تهیه ویزای تحصیلی را انتخاب می‌کنند. این دسته از افراد باید روی زبان آلمانی یا انگلیسی خودشان کار کرده و بتوانند شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را داشته باشند.

مهاجرت به آلمان می‌تواند نقطه شروع دوباره‌ای برای علاقه مندان پیشرفت و کامیابی باشد. آلمان یکی از کشورهای پیشرفته جهان است و اتفاقا مهاجران زیادی را هم سالیانه از کشورهای مختلف به کشور می‌پذیرد. شرایط کاری و تحصیلی در این کشور فراهم شده و افراد می‌توانند این کشور را به عنوان یک کشور ایده آل برای مهاجرت در نظر داشته باشند. شهروندان ایرانی نیز آلمان را به عنوان یک کشور اصلی برای مهاجرت می‌شناسند و مراجعه به وکیل مهاجرت به آلمان، می‌تواند راه معقول و منطقی در این زمینه باشد.

توصیه می‌کنیم که تا حد امکان به تحصیل و داشتن مهارت تخصصی همت ورزیده و از استفاده از روش‌هایی همچون پناهندگی استفاده نکنید. از خطرات این روش آگاه شده و سعی کنید که مشاوره‌های مناسب را در این زمینه دریافت کنید. هرکدام از روش‌های بالا سختی‌های خاص خودش را دارد، اما شما به عنوان یک کار بزرگ به این مهاجرت نگاه کرده و سعی کنید که با پشتکار و کار بسیار، شرایط لازم را در خود برای مهاجرت فراهم کنید. در چنین شرایط شانس بسیار بالایی برای دریافت ویزای کشور آلمان خواهید داشت.

درباره نویسنده: elham imani

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *