فاکتورهای هزینه ترجمه خوب کدامند

معرفی ۵ عامل مهم در برآورد قیمت فاکتورهای هزینه ترجمه

در مطالب قبلی از نقطه نظرهای مختلفی موضوع ترجمه را تحلیل کردیم اما هزینه ترجمه یکی از مهم ترین بخش هایی است که برای کاربران اهمیت دارد و اکثر افراد دوست دارند اطلاع دقیقی از فاکتور هزینه خدماتی که می گیرند داشته باشند. در این مطلب قصد داریم مفصلا به این موضوع بپردازیم پس با ما همراه باشید تا به طور دقیق در رابطه با فاکتورهای هزینه ترجمه متون تخصصی و عمومی مطلع شوید و بتوانید با خیال راحت سایت مطمئنی را جهت سفارش ترجمه به زبان های مختلف انتخاب کنید.

فاکتورهای هزینه ترجمه در مترجم وان

هزینه ترجمه قاعدتا تحت تاثیر عوامل مختلفی است اما اینکه این فرمول با چه دقتی محاسبه شود بسیار مهم است. یک سایت مترجم خوب سایتی است که در ارائه خدمات خود هر دو عامل مشتری و مترجم را در نظر گرفته و حقوق هر یک را به میزان برابر در نظر بگیرد.

مهمترین فاکتورهای هزینه ترجمه در مترجم وان عبارتند از:

  1. نوع ترجمه (تخصصی یا عمومی )
  2. تعداد کلمات متن
  3. زبان ترجمه متن (فارسی به انگلیسی یا انگلیسی به فارسی)
  4. کیفیت ترجمه
  5. زمان تحویل ترجمه

البته سایت ترجمه مترجم وان خدمات جانبی همچون تایپ رایگان متون ترجمه شده را نیز به مشتریان ارائه می دهد که این مورد جزو خدمات رایگان سایت بوده و جزو فاکتورهای هزینه ترجمه محسوب نمی شود.

فاکتورهای هزینه ترجمه خوب
خدمات تایپ متون ترجمه شدن در سایت مترجم وان رایگان صورت می گیرد.

بسیاری از سایت ها یا شرکت هایی وجود دارند که بدون در نظر گرفتن این عوامل سفارشی را دریافت کرده و بعد از اینکه سختی مطلب را می بینند قیمت ارائه شده را عوض می کنند، از طرفی ممکن است مشتری وقت کافی برای پیدا کردن یک مترجم دیگر را نداشته باشد و به همین دلیل امکان لغو سفارش مقدور نباشد.

بهترین سایت ترجمه سایتی است که به تعهدات خود پایبند باشد و در برابر وعده خود به مشتریان مسئولیت پذیر باشد به همین دلیل نیز سایت مترجم وان تا ۷۲ ساعت پس از تحویل سفارش به صورت رایگان از خدمات خود پشتیبانی کرده و پاسخگوی ابهامات مشتری است. همچنین در صورتیکه تیم پشتیبانی تائید کنند که عدم رضایت مشتری منطقی است مترجم بایستی تمام اشکالات موجود را رفع کرده و در صورت دیرکرد در تحویل سفارش خسارتی پرداخت می گردد.

در ادامه جهت نمونه نحوه محاسبه هزینه برای ترجمه متون تخصصی و عمومی بر اساس فاکتورهای طول متن، نوع ترجمه و کیفیت ترجمه در گروه مترجم وان را توضیح می دهیم. شما می توانید با مراجعه به صفحه محاسبه هزینه مترجم وان فاکتورهای درخواستی را وارد کرده و با فشردن دکمه “محاسبه هزینه” از نرخ ترجمه متنتان مطلع شوید و در صورت تمایل وارد مرحله بعدی که ثبت سفارش است شوید.

فرمول محاسبه هزینه در ترجمه متن عمومی

هزینه ارائه شده بدون در نظر گرفتن زمان ترجمه می باشد و در صورت فوری بودن درخواست هزینه ای بابت این موضوع به قیمت ارائه شده اضافه می شود. همچنین صفحات متن قبل از ترجمه استاندارد سازی می شوند و طبق استاندارد مترجم وان تعداد کلمات در هر صفحه ۲۵۰ کلمه می باشد.

نوع ترجمه کیفیت ترجمه قیمت هر کلمه هزینه هر صفحه
انگلیسی به فارسی نقره ای ۲۰ تومان ۵۰۰۰ تومان
طلایی ۳۲ تومان ۸۰۰۰ تومان
فارسی به انگلیسی نقره ای ۳۲ تومان ۸۰۰۰ تومان
طلایی ۴۰ تومان ۱۰۰۰۰ تومان

فرمول محاسبه هزینه در ترجمه متن تخصصی

متن تخصصی نسبت به متن عمومی پیچیده تر است و در نتیجه فاکتور متن تخصصی، که جزو فاکتورهای هزینه ترجمه مترجم وان بود  در این نوع ترجمه باعث بالاتر بودن هزینه ترجمه تخصصی می شود. سایر عوامل در محاسبه هزینه ترجمه متن تخصصی مشابه متن عمومی بوده و به شرح ذیل می باشد:

نوع ترجمه کیفیت ترجمه قیمت هر کلمه هزینه
انگلیسی به فارسی نقره ای ۴۰ تومان صفحه ای ۱۰۰۰۰ تومان
طلایی ۴۴ تومان صفحه ای ۱۱۰۰۰ تومان
فارسی به انگلیسی نقره ای ۵۲ تومان صفحه ای ۱۳۰۰۰ تومان
طلایی ۶۰ تومان صفحه ای ۱۵۰۰۰ تومان

درباره نویسنده: amiryami

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *