انواع فرمت فایل ترجمه در مترجم وان

انواع فرمت فایل ترجمه در مترجم وان

مشتریان مترجم وان از هر شغل، سن و میزان تحصیلاتی می باشند؛ همین موضوع باعث شده است که نوع فایل برای ترجمه تنوع زیادی داشته باشد. برای مثال برخی فایل متنی را برای ترجمه سفارش می دهند و برخی دیگر تقاضای ترجمه فیلم را دارند. در این مطلب در رابطه با فرمت فایل ترجمه ، در هر نوع رسانه ای که مترجم وان ترجمه آن نوع فایل را می پذیرد ارائه می دهیم.

انواع فایل برای ترجمه

گستره انواع اطلاعات و فرمت این فایل ها جهت ترجمه بسیار زیاد است. برخی از این فایل ها رسانه صوتی تصویری هستند و برخی دیگر نیز در قالب انواع مختلفی از اسناد متنی می باشند. هر سایت یا شرکت ترجمه ای برخی از این نوع فایل ها را ترجمه می کند.

راحت ترین حالت برای ترجمه، فایل های متنی قابل ویرایش می باشند. معروف ترین سند متنی قابل ویرایش فایل های ورد (WORD) هستند. فرآیند ترجمه در این نوع فایل ها بسیار راحت‌تر پیش ‌خواهد رفت.

مترجم می تواند در صورت نیاز هر یک از بخش های متن را کپی کند. برای مثال برای فهمیدن معنی یک کلمه در ترجمه تخصصی می تواند همان کلمه را کپی کرده و در اینترنت به دنبال مفهوم دقیق آن بگردد.

فایل های متنی دیگری نیز با فرمت های بسیار گوناگون وجود دارند. برای مثال فایل پی دی اف یک فایل غیرقابل ویرایش متنی است که اغلب کتاب های الکترونیکی با این پسوند می باشند.

انواع فرمت فایل ترجمه
ترجمه انواع فایل ها ازجمله فایل های صوتی و ویدئویی در مترجم وان پذیرفته می شود.

البته این را هم بگوییم که امکان تبدیل فایل pdf انگلیسی به فایل ورد وجود دارد. برای این کار بایستی از ابزارها و برنامه های تبدیل فایل PDF به فایل WORD استفاده کنید.

از جمله سایر اطلاعاتی که ممکن است نیاز به ترجمه پیدا کنند می توان به ویدئوهای آموزشی، سریال های خارجی، آهنگ های خارجی و فایل های صوتی آموزشی، وب سایت های معروف و … اشاره کرد.

ترجمه اسناد اسکن‌شده

گاهی ممکن است فرد مجله یا کتابی داشته باشد و نیاز به این داشته باشد که بخش هایی از این کتاب و مجله ترجمه شوند. پست کردن کتاب کار وقت گیری بوده و دردسرهای خاص خودش را دارد.

در صورتیکه بخواهید بخشی از کتاب چاپی را ترجمه کنید می توانید از صفحات مد نظر اسکن بگیرید و صفحات اسکن شده را برای ترجمه ارسال کنید. البته تنها برخی از سایت های ترجمه آنلاین این نوع ترجمه را قبول می کنند.

در صورت قبول این حالت خوب است که صفحات را با دستگاه اسکنر اسکن کنید و این تصاویر با فرمت فایل ترجمه مناسبی ارائه شوند؛ چرا که در اغلب موارد افراد با دوربین تلفن همراهشان از صفحات عکس می گیرند و تصاویر کیفیت چندان جالبی ندارند.

انواع فرمت فایل ترجمه
ترجمه مدارک رسمی یکی دیگر از انواع فایل ترجمه در مترجم وان می باشد.

مترجم وان ترجمه چه فایل هایی را می پذیرد؟

وب سایت ترجمه آنلاین مترجم وان در طول دوره کاری خود با اقشار مختلفی همکاری داشته است. برای مثال صاحبین مشاغل جهت ترجمه سایت های خارجی و استفاده از مطالب آن ها در شغل خودشان درخواست ترجمه سایت می دهند.

از طرفی دانشجویان به میزان زیادی تقاضای ترجمه دارند که این ترجمه می تواند ترجمه مقاله، ترجمه کتاب های چاپی یا الکترونیک و … باشد.

مترجم وان آمادگی ترجمه فایل های شما با انواع فرمت فایل ترجمه را دارا می باشد. ما به شما این اطمینان خاطر را می دهیم که می توانید در زمان تعیین شده ترجمه فایل مورد مورد نظرتان را با بالاترین کیفیت دریافت کنید.

در حالت معمول در صفحه سفارش ترجمه مترجم وان شما امکان سفارش ترجمه متنی را دارید. در صورتی که فرمت فایل ترجمه شما چیزی به غیر از فایل متنی است، لازم است که ابتدا از طریق پل های ارتباطی مترجم وان درخواست خود را به پشتیبانان اعلام کرده و پس از توضیح شرایط و در صورت قبول، پروژه تان را سفارش دهید.

انواع فرمت فایل ترجمه
ترجمه فایل متنی به نسبت سایر انواع فرمت فایل ترجمه ، روان تر و سریع تر است.

فرمت فایل ترجمه در مترجم وان

فایل های مختلف فرمت های گوناگونی دارند و برای باز کردن هریک از آن ها نیاز به نرم افزار ویژه ای می باشد. مترجم وان اکثر فرمت های رایج در انواع فایل ها را می پذیرد. برای مثال فرمت فایل های متنی، صوتی، ویدئویی و سایت قابل قبول در مترجم وان به شرح زیر می باشند:

  • اسناد متنی با فرمت های: MSExcel ,MS Powerpoint, xls, xlt, ppt, xlsx, pptx
  • تصاویر با فرمت PNG, JPG, TIF و …
  • فرمت‌های متن ساده ، غنی‌شده ، دارای نشانه‌گذاری فرامتنی (مانند صفحات اینترنتی) از جمله rtf, txt, html
  • فایل ویدئویی با پسوند MVI و MKV و MP4 و …
  • فایل های صورتی با پسوند MP3 و  M4Aو  WAVو …

درباره نویسنده: amiryami

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *