مترجم مایکروسافت

مترجم مایکروسافت ؛ بهترین ابزار برای ترجمه رایگان در زبان های مختلف

همه افراد از جهانگردان و دانشجویان گرفته تا افرادی که صادرات و واردات کالا می کنند نیاز به ابزارهای مترجم دارند. امروزه ابزارهای ترجمه آنلاین بسیار زیادی بوجود آمده اند که یکی از معروفترین آن ها مترجم مایکروسافت یا همان مترجم بینگ می باشد. در این مطلب قصد داریم تا مترجم مایکروسافت را به طور کامل به شما معرفی کنیم.

معرفی مترجم مایکروسافت

مترجم مایکروسافت که به مترجم بینگ نیز معروف است سرویس ترجمه متعلق به شرکت معروف مایکروسافت می باشد. شاید تا سال های اخیر گوگل در زمینه ترجمه آنلاین تکتاز بود اما در حال حاضر مترجم مایکروسافت رقیب سرسخت گوگل ترنسلیت به شمار می آید.

Microsoft Translator توانایی ترجمه عکس، متن، گفتار و فایل را دارد. این سرویس با بهره گیری از هوش مصنوعی می تواند بیش از ۶۰ زبان دنیا را پشتیبانی کرده و در این زبان ها ترجمه انجام دهد.

مترجم مایکروسافت
مترجم بینگ در حال حاضر یکی از محبوب ترین ابزارهای ترجمه در دنیا می باشد.

مترجم مایکروسافت در ابتدا یک سرویس تحت وب بود اما در حال حاضر افزونه های زیادی در این زمینه بوجود آمده اند و همچنین نرم افزار ویندوزی آن نیز وجود دارد. اپلیکیشن مترجم بینگ برای تلفن های اندروید و آیفون نیز ارائه شده است.

علاوه بر این مایکروسافت ترنسلیتر طوری طراحی شده است که می تواند با دیگر ابزارهای مایکروسافت نظیر مایکروسافت آفیس، اسکایپ و ویژوال استودیو همگام شود.

نحوه ترجمه در مترجم مایکروسافت

برای اینکه بتوانید از سرویس ترجمه مایکروسافت استفاده کنید ابتدا بایستی این برنامه را اجرا کنید.

  1. در صورتیکه نرم افزار مترجم بینگ را دارید اجرا کنید؛ در غیر اینصورت به وب سایت www.bing.com/translator مراجعه کنید.
  2. متن مورد نظرتان را در کادر سمت چپ وارد کنید.
  3. زبان مبدا را از بالای متن انتخاب کنید (در صورتیکه ردیابی خودکار انتخاب شده باشد سرویس به صورت خودکار زبان را تشخیص می دهد. با این وجود بهتر است که چک کنید تا حتما زبان درستی انتخاب شده باشد.
  4. در کادر سمت راست ترجمه محتوا به زبان پیش فرض ارائه می شود.
  5. شما می توانید با انتخاب زبان مورد نظرتان از لیست بالای کادر ترجمه مدنظرتان را بدست آورید.
مترجم مایکروسافت
ترجمه صوت یک ویژگی کاربردی برای افرادی که به سفرهای خارجی رفته اند می باشد.

ویژگی های برنامه مترجم مایکروسافت

برنامه  مترجم مایکروسافت دارای ویژگی های مختلفی است که برخی از آن ها مشابه ویژگی های مترجم گوگل است و برخی نیز خاص خود برنامه هستند.

ویژگی ترجمه متن در این برنامه به شما اجازه می دهد که متن مورد نظرتان را به هر زبانی در کادر متن وارد کنید و ترجمه آن را به زبان مدنظرتان دریافت کنید. همچنین اجازه دارید که این متن را از سایر وب سایت ها کپی کرده و در این قسمت بچسبانید.

اپلیکیشن و نرم افزار مترجم بینگ دارای ویژگی های کامل تری است. شما می توانید متن مورد نظر را دیکته کنید تا مترجم آن را برایتان ترجمه کند. همچنین می توانید تصویری از متن تهیه کرده و آن را برای ترجمه در این برنامه آپلود کنید.

مترجم مایکروسافت
مترجم بینگ بیش از ۶۰ زبان پرکاربرد دنیا را پشتیبانی می کند.

صحبت کردن با شخصی دیگر در میکروفون موبایل و ترجمه سخنان او به صورت همزمان یکی دیگر از ویژگی های مترجم بینگ می باشد. در این حالت صفحه نمایش به دو نیمه ی مساوی تقسیم شده و می توانید زبان هر بخش را به صورت جداگانه انتخاب نمایید.

حتی شما در این برنامه امکان استفاده از مترجم در حالت آفلاین (عدم دسترسی به اینترنت) را نیز دارید. شما می توانید ترجمه های پراهمیت را ذخیره کنید تا در دفعات بعدی به سرعت به آن ها دسترسی پیدا کنید.

این ابزار دارای یک دایره اصطلاحات گسترده است که به شما اجازه می دهد به سرعت به اصطلاحاتی که در سفر، سلامتی و پزشکی و… مورد استفاده قرار می گیرد، دسترسی داشته باشید. استفاده از این ویژگی بسیار مفید بوده و برای کسانی که قصد یادگیری زبان را دارند، به میزان زیادی کاربردی است.

درباره نویسنده: amiryami

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *