watch moviee

معرفی فیلم‌ های زبان انگلیسی مناسب برای مبتدی‌ها

فیلم‌ های زبان انگلیسی برای یادگیری زبان، بسیار راحت‌تر و جذاب‌تر است. هیچ چیز به اندازه یک تصویر نمی‌تواند در ذهن افراد باقی بماند. اما نکته مهم این است که چه فیلم‌هایی برای یادگیری ما بهتر هستند. ما در این مطلب به شما کمک می‌کنیم تا مناسب‌ترین فیلم و سریال را برای تقویت زبان انگلیسی از سطح مقدماتی تا پیشرفته پیدا کنید.

نکات مهم پیش از یادگیری زبان به کمک فیلم

باید در انتخاب فیلم‌ های زبان انگلیسی دقت کنید که آنها را متناسب با سطح زبان خودتان انتخاب کنید که با دیدنشان اذیت نشوید. سعی کنید فیلم‌ها را تا آخر تماشا کنید. در تماشای فیلم های انگلیسی علاوه بر اینکه با واژه‌ها و اصطلاحات جدید آشنا می‌شوید، با فرهنگ و اخلاق کشورها هم آشنا می‌شوید.

بهتر است بگوییم اگر می‌خواهید خودتان را به انگلیسی ها متصل کنید، بهترین روش این است که فیلم‌های زبان انگلیسی ببینید.

در تماشا فیلم‌ها به نکات زیر دقت کنید تا نتیجه بهتری بگیرید:

 • سعی کنید فیلم‌ های زبان انگلیسی را با زیرنویس اصلی ببینید. اگر مبتدی هستید و بار اولتان است که فیلم انگلیسی مشاهده می‌کنید، می‌توانید دفعه اول را با زیرنویس فارسی ببینید.
 • اصطلاحاتی که بیشتر در فیلم گفته می‌شود را یادداشت کنید و بعدا در موردش مطالعه کنید.
 • به زبان بدن و آواها دقت کنید.
 • به روشی که واژه‌ها، دستور و عبارات به کار گرفته می‌شوند دقت کنید.
 • به زبان عامیانه آنها به دقت گوش دهید. اینکار می‌تواند خیلی چیزها را به شما در مورد فرهنگ و مردم آن کشور یاد بدهد.
 • فیلم‌ های زبان انگلیسی که دیالوگ‌های سخت و دشوار دارند را انتخاب نکنید. چون به دلیل سرعت بالای صحبت و لغات، نکات زیادی را نفهمیده و دلسرد خواهید شد.
 • روی گوشی خود، دیکشنری نصب کنید تا لغات و جملاتی که زیاد در فیلم تکرار می‌شوند را جستجو کنید. از دیکشنری خوب می‌توان به مترجم Babylon اشاره کرد
 • از آنجایی که فیلم در آموزش زبان، اهمیت بالایی دارد، سعی کنید برای اوایل آموزش از فیلم‌ های زبان انگلیسی طنز استفاده نکنید. زیرا در این فیلم‌ها از اصطلاحات و شوخی‌هایی استفاده می‌شود که در فرهنگ خودشان رایج است .
 • سعی کنید از فیلم‌هایی که کارگردانی قوی پشت آن است استفاده کنید. مثل فیلم بینوایان، ارباب حلقه‌ها و …
 • فیلم‌هایی انتخاب کنید که موضوع آنها را می‌دانید. در این صورت شما بجای اینکه داستان فیلم را دنبال کنید، بر روی زبان انگلیسی آن تمرکز می‌کنید.
 • بر روی فیلم‌ های زبان انگلیسی یک کشور تمرکز کنید. زیرا زبان انگلیسی در سراسر جهان با لهجه‌های مختلفی وجود دارد. پس بهتر است بر روی یک لهجه خاص تمرکز کنید.
watch movie
watch movie

معرفی فیلم‌ های زبان انگلیسی برای مبتدی‌ها:

۱) شبکه اجتماعی(The social network)

این فیلم که محصول سال ۲۰۱۰ می‌باشد؛ مربوط به مارک زاکربرگ و اختراعش(فیسبوک) است و یکی از بهترین فیلم‌ های زبان انگلیسی است. در این فیلم، گفتگوهای خنده داری وجود دارد که تماشای آن برای بیننده جذاب و آسان است. در هنگام تماشای این فیلم با لغاتی در مورد کامپیوتر، فناوری و شبکه اجتماعی آشنا می‌شوید. چون تقریبا همه با فیسبوک آشنایی دارند، بهتر می‌توانند با این فیلم ارتباط برقرار کنند.

social network
social network

۲) سخنرانی پادشاه(The king’s speech)

این فیلم محصول سال ۲۰۱۰ است که در مورد زندگی جرج ششم ساخته شده که لکنت زبان دارد و باید سخنرانی کند. این فیلم داستان تلاش او را برای درمان مشکلش به نمایش گذاشته است. فیلم سخنرانی پادشاه دارای دیالوگ‌های کوتاه است که تلاش فرد را برای یادگیری روان و بدون اشکال زبان نشان می‌دهد.

The-Kings-Speech
The-Kings-Speech

۳) هری پاتر(Harry Potter)

این فیلم محصول سال ۲۰۰۱ است. محتوای آن فانتزی و تخیلی است و روایتگر زندگی پسری فقیر می‌باشد که به مدرسه جادوگری برده می‌شود. فیلم هری پاتر، از سری فیلم‌ های زبان انگلیسی است که علاوه بر نوجوانان و بزرگسالان، کودکان را هم جذب خود کرده است. در این فیلم چون مخاطبان آن کودکان و نوجوانان هستند، دیالوگ‌ها بسیار ساده، روان و برای مخاطب نیز جذاب است. هری پاتر از چند قسمت جدا از هم ساخته شده که هر بخش داستانی مجزا اما مربوط به قسمت های قبل و بعد است.

هری پاتر
هری پاتر

۴) داستان اسباب بازی(toy story)

این انیمیشن محصول ۱۹۹۵ در مورد پسری شش ساله است که اسباب بازی‌هایش در غیاب او جان می‌گیرند و زنده می‌شوند. این انیمیشن از آنجایی که برای کودکان و مخاطبان کم سن ساخته شده ، ساده و روان است و فیلم خوبی برای یادگیری زبان می‌باشد. طوری که این فیلم مخاطبان بزرگسال را هم جذب خود کرده است.

toy story
toy story

۵) شرلوک هلمز(Sherlock Holmes)

این فیلم که محصول سال ۲۰۱۱ است یک فیلم کارگاهی و جنایی است که برای مخاطبان جذابیت زیادی دارد. در این فیلم از دیالوگ های مرتب، کاربردی و روزمره استفاده شده است که در یادگیری زبان شما بسیار کمک خواهد کرد و ارتباط مستقیمی در یادگیری شما خواهد داشت.

شرلوک هلمز
شرلوک هلمز

نتیجه گیری

می‌توان گفت تماشا فیلم‌ های زبان انگلیسی جذاب ترین راه برای یادگیری زبان بخصوص تقویت listening است. فقط کافی است قدم به قدم پیش رفته و از فیلم‌های با دیالوگ روان شروع کرده و بعد کم کم به سراغ فیلم‌های دیگر بروید تا دلسرد نشوید. با تماشای فیلم‌ های زبان انگلیسی نه تنها مهارت شنیداری شما افزایش می‌یابد، بلکه با جزئیات و فرهنگ آن زبان هم آشنا می‌شوید.

اگر شما هم فیلم‌ های زبان انگلیسی مناسب برای مبتدی‌ها می‌شناسید در بخش دیدگاه به ما معرفی کنید.

درباره نویسنده: amiryami

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *