تقویت مهارت

مهارت Writing خود را با نکات زیر افزایش دهیم.

یکی از پرچالش‌ترین مهارت‌ها در زبان انگلیسی، مهارت writing است که بسیاری از افراد، مهارت زیادی در آن ندارند.
اینکه چگونه مهارت writing خود را افزایش دهیم، سوال اکثر زبان آموزان است. مهارت writing یک هنر است و الزامی به دانستن لغات بسیار زیاد و گرامر ندارد.
در مهارت writing ایده پردازی مهم است. اگر ایده پردازی شما خوب نباشد، حتی برای نوشتن زبان مادری خودتان هم دچار مشکل می‌شوید. در واقع هر یک از هنرهای Listening ,Speaking ,Reading و Writing باید به صورت مجزا تمرین و تقویت شوند. زیرا هرکدام می‌تواند روی دیگری تاثیر بگذارد. اما باید دقت کنیم که روش یادگیری هر یک متفاوت از دیگری است.

Writing
Writing

مهارت writing یا نوشتاری زبان انگلیسی از تمرین زیاد ناشی می‌شود. هیچ فردی از ابتدا یک نویسنده خوبی نبوده است. برای اینکه بتوانید مهارت writing خود را تقویت کنید، باید زمان زیادی را صرف تمرین و یادگیری کنید.
ما قصد داریم در مقاله زیر نکاتی را برای بهتر شدن مهارتwriting شنا بگوییم. پس اگر تفویت مهارت نوشتاری زبان انگلیسی برای شما اهمیت دارد توصیه می‌کنیم مطالب زیر را از دست ندهید.

نکات طلایی برای تقویت مهارت Writing

۱_ برای تقویت مهارت writing داستان بنویسید.

بهترین کاری که می‌توانید شما انجام دهید این است که لیستی از کلماتی که به تازگی یاد گرفته‌اید را یادداشت کنید و با آنها یک داستان کوتاه بنویسید. این کار به شما کمک می‌کند که واژه‌های جدید را بهتر یاد بگیرید و کاربرد درست آنها را بیاموزید. سعی کنید داستانی که می‌نویسید، طنزگونه باشد تا واژه‌ها بهتر در ذهنتان بماند. داستان‌هایی که مینویسید را می‌توانید با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا آنها نظر دهند و اشکالات را به شما بگویند. در این صورت شما خطاها را بهتر متوجه می‌شوید. اگر قرار است متن را خودتان ویرایش کنید و برای نوشته خود وقت اضافه دارید، تصحیح نوشته خود را به یک الی دو روز بعد موکول کنید. زیرا اگر همان لحظه ویرایش کنید، مغز شما هنوز ساختار جمله را به یاد دارد و متوجه خطاها نمی‌شود.
هنگام ویرایش متن خود، آن را با صدای بلند بخوانید. هنگام بلند خواندن خطاهایی که از قلم افتاده‌اند، خود را نشان می‌دهند.

۲_ خلاصه نویسی

سعی کنید آخرین فیلمی که تماشا کرده‌اید و به یاد دارید یا کتاب‌های مفیدی که خوانده‌اید را خلاصه کنید. فیلمی که به خوبی فهمیده باشید را به راحتی می‌توانید خلاصه کنید اما اگر در خلاصه کردن دچار مشکل شدید، دفعه بعدی که فیلم را می‌بینید باید بیشتر دقت کنید. این کار کمک بسیار زیادی در تقویت writing شما می‌کند.دقت داشته باشید قبل نویسندگی، خواننده خوبی باشید. با دقیق خواندن است که تکتیک‌های نوشتن را به خوبی متوجه می‌شوید.

۳_ از اصطلاحات کمک بگیرید.

شما می‌توانید یک لیست از اصطلاحات انگلیسی تهیه کنید و در داستان‌ها و متن‌ها از آنها استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که علاوه بر یادگیری صحیح این اصطلاحات، با معنی دقیق و درست آنها نیز آشنا شوید.

۴_ خاطره بنویسید.

یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت مهارتwriting، خاطره نویسی است. در مورد خاطره‌های خود بنویسید.یک موضوع هنری، اتفاقات روزمره یا مهم، ورزش مورد علاقه یا هرچیز دیگری. سعی منید نوشته‌های خود را با فعل‌های گذشته شروع و با فعل‌های آینده تمام کنید. با خاطره نویسی شنا یاد می‌گیرید که چگونه از خود و تجربه‌های شخصیتان بنویسید و طرز استفاده از زمان‌ صحیح فعل‌ها را نیز می‌آموزید.

تقویت مهارت رایتینگ
تقویت مهارت رایتینگ

۵_ متون کتاب را بازنویسی کنید.

کتاب انگلیسی خود را برداربد و به اولین جمله آن نگاه کنید. شما با نگاه کردن به جمله اول تصمیم می‌کیرید که ادامه داستان را بخوانید یا آن را کنار بگذارید. پس اولین جمله کتابتان را بردارید و سعی کنید آن را به روش بهتری بهتری بنویسید.
شما می‌توانید اولین جمله را با در نظر گرفتن مخاطبان سنین مختلف تغییر دهید و بازنویسی کنید. با این کار شما هم می‌توانید مهارت writing خود و هم دایره واژگان خود را افزایش دهید. بدیهی است که اگر می‌خواهید در Writing مهارت داشته باشید باید دامنه لغات خود را افزایش دهید. طبیعتا هرچه کلمات بیشتری بدانید، بهتر می‌توانید بتویسید.

write

۶_ توصف تصویر برای تقویت مهارت writing

کتاب یا مجله‌ای بردارید و یکی از عکس‌های آن را انتخاب کنید. سعی کنید با دقت به عکس نگاه کنید و چیزهایی که مشاهده می‌کنید را توصیف کنید. از قوه تخیل خود نیز کمک بگیرید و بنویسید چه چیزهایی در عکس مشاهده می‌کنید، چه چیزهایی حس می‌کنید، و چه چیزهایی را می‌بویید.
ما هر روز از توصیف کردن استفاده می‌کنیم. اما بااین کار می‌توانید صفت‌های بیشتری را بیاموزید و یادبگیرید چگونه در مورد احساسات خود حرف بزنید. این روش معجزه‌ای در تقویت مهارت writing است.

نتیجه گیری

مهارت writing یا نوشتاری یکی از پرکاربردترین مهارت‌های لازم در زبان انگلیسی است. برای تقویت این مهارت همانطور که گفتیم نیاز است که تمرین کنید، بنویسید و تا حد زیادی گرامر و دایره لغات خود را افزایش دهید.
اگر قصد دارید به زبان انگلیسی بنویسید، می‌توانید داستان کوتاه، خاطرات یا یک مقاله بنویسید.این کار باعث می‌شود که دستتان کم کم به نوشتن عادت کند و از نوشتن کلمات ترسی نداشته باشید و هرچه به ذهنتان آمد بنویسید.

درباره نویسنده: amiryami

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *