کتاب ۵۰۴ چیست و چه اهمیتی دارد؟

در این مطلب شما با کتاب ۵۰۴ واژه ضروری، نویسنده و ناشر آن آشنا شده و همچنین با طریقه چینش دروس،تمارین و متون موجود در آن مواجه میشوید؛ جایگاه آموزشی این کتاب رو درک میکنید و در نهایت انواع روش های تهیه این کتاب برای شما قرار داده شده است.

کتاب ۵۰۴ لغت ضروری زبان انگلیسی (Absolutely Essential Words 504) پرتکرارترین و پرکاربردترین لغات زبان انگلیسی را از کتاب‌ها، مجلات، مطبوعات، فیلم‌ها و مکالمات روزمره انگلیسی زبانان گردآوری کرده است. این کتاب شامل ۴۲ درس و هر درس شامل ۱۲ لغت است که توسط Jalius Liebb , Murry Brombery و Arth Traiger در ۲۰۶ صفحه نوشته شده است و انتشارات Barrons Educational Series آن را منتشر کرده‌.
کتاب ۵۰۴ واژه ضروری متن‌های کوتاهی دارد که به شما کمک می‌کند کلماتی را که یاد گرفته‌اید در متن ببینید و از این طریق باعث تقویت درک مطلب شما می‌شود.
یکی دیگر از ویژگی‌های این کتاب که سبب تمایز آن با سایر کتاب‌های وکب شده وجود تمرینات به صورت جای خالی (fill-in-the-blanks exercises) است. انجام این تمرینات باعث تثبیت کلمات در ذهن‌تان می‌شود و همچنین از این طریق می‌توانید میزان پیشرفت خود در یادگیری کلمات را بسنجید.
کتاب ۵۰۴ واژه ضروری زبان انگلیسی، یکی از محبوب‌ترین کتاب های موجود در زمینه آموزش واژگان زبان انگلیسی در سطح متوسط است که مورد تایید صاحب‌نظران آموزش زبان قرار گرفته است و از منابع معروف کنکورها و دیگر آزمون های بین المللی زبان است.
کتاب Absolutely Essential Words 504 یکی از پر فروش ترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی است. این کتاب توسط دانشگاه ها و موسسات معتبر بین المللی به تایید رسیده و به زبان آموزان پیشنهاد می شود. در این کتاب کاربردی ترین لغات زبان انگلیسی جمع آوری شده است. چنانچه از آن به درستی استفاده کنید، در تقویت و گسترش دانش واژگانی شما بسیار موثر خواهد بود. بعلاوه کلماتی فرا می گیرید که از آن نظر که کلماتی شناخته شده اند و دائما بوسیله افراد تحصیلکرده استفاده می شوند، کلماتی کاربردی می باشند.

آموزش های این مجموعه به گونه ای است که اگر با آن همراه باشید، در انتهای آموزش به راحتی تا ۷۶ درصد متون عمومی زبان انگلیسی را متوجه خواهید شد. درصد زبانتان در آزمون ها به میزان حداقل ۳۳درصد ارتقاء پیدا خواهد کرد. قادر خواهید بود به زبان انگلیسی جستجو کنید و به راحتی از منابع عظیم اطلاعاتی که به زبان انگلیسی در اینترنت وجود دارند بهره خواهید برد. قسمت عمده ای از دیالوگ های فیلم های بدون زیر نویس را متوجه خواهید شد. در شبکه های اجتماعی با اعتماد به نفس بیشتری با انگلیسی زبانان صحبت خواهید کرد. یادگیری زبان انگلیسی برایتان لذت بخش تر خواهد شد. حتی خواندن کاتالوگ محصولات و یا لوازم خانگی برایتان آسان تر خواهد شد. و از همه مهمتر در مقابل دیگران مهارت زبان انگلیسی خود را با اعتماد به نفس بیشتری به نمایش خواهید گذاشت.

کتاب ۵۰۴ واژه را با توجه به نیاز خواننده و موقعیتی که در آن قرار دارد را میتوان استفاده نمود برای مثال دانش آموزان دبیرستانی می توانند این کتاب را در مدت یک سال در مدت ۴۲ هفته و در هرهفته با خواندن ۱۲ کلمه به پایان برسانند دانش آموزانی که به صورت انفرادی به تقویت دامنه لغات خود می پردازند می توانند کلمات این کلمات را در قالب مثال ها و متن و تمارین داده شده در پایان هر درس با توجه به سرعت یادگیری خود شروع کنند
در بعضی از دبیرستان ها بعضی از دبیران ترجیح میدهند که پاره ای از وقت خود را به تدریس این کتاپ بپردازند حتی در بعضی دانشگاه ها در رشته های تخصصی زبان اساتید سعی میکنند این کتاب را به دانشجویان رشته های تخصصی زبان معرفی کنند. حتی در بعضی از موسسات آموزش زبان دوره هایی مخصوص این کتاب گذاشته شده است.

همچنین از منابع اصلی آزمون‌های زبان کنکور کارشناسی ارشد، دکترا و آزمون های دیگر نظیر آزمون‌های وزارت بهداشت است. به خاطرسپاری این لغات در افزایش دامنه لغات برای آزمون‌های بین المللی زبان نظیر IELTS، TOEFL, MSRT, Tolimo, Telp, GRE و … بی نهایت موثر است.

توجه داشته باشید که کتاب ۵۰۴ معمولا جزء منابع اصلی آزمون آیلتس به شمار نمی‌آید.

اگر وارد کتاب فروشی های کتب یادگیری زبان شوید این کتاب را در صورت های: کتاب با راهنما فارسی، کتاب بدون راهنما، فلش کارت های آماده کتاب، کتاب جیبی و کتاب تصویری جیبی می توانید تهیه نمایید. اصل کتاب ۵۰۴ واژه ضروری تافل، توسط انتشارات بارونز به چاپ رسیده است که بی شک در زمره معتبرترین انتشاراتی های آموزش زبان انگلیسی در دنیا است.

درباره نویسنده: رضا قاسمی

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *