راه های یادگیری زبان در منزل

بهترین روش ها برای یادگیری زبان در منزل

یادگیری زبان در منزل یکی از موضوعات ترند است که در بسیاری از محافل صحبت آن هست. ممکن است حس کنید که نمی توانید زبان جدیدی را به تنهایی یاد بگیرید یا اینکه یادگیری زبان بدون رفتن به کلاس را بی فایده بدانید.

شاید این کار به نسبت سخت تر از روش های دیگر باشد اما چیزی که وجود دارد این است که با وجود روش های آموزش بسیار زیادی که امروزه وجود دارد، دیگر یادگیری زبان در منزل یک اتفاق غیرممکن نیست.

در این مطلب قصد داریم تا راه های مختلفی که برای یادگیری زبان در منزل مفید و تاثیرگذارند را به شما معرفی کنیم. برای آشنا شدن با بهترین روش های یادگیری زبان در منزل این مطلب را مطالعه کنید.

فایده یادگیری زبان در منزل

یادگیری یک زبان جدید کار ساده ای نیست اما نمی توان آن را یک کار سخت هم دانست. در مطالب قبلی در رابطه با ضرورت های یادگیری زبان انگلیسی صحبت کردیم. زبان انگلیسی زبان ارتباط کل مردم جهان است؛ بنابراین ضرورت دارد که همه افراد آن را بیاموزند.

یادگیری زبان در منزل
خوشبختانه امروزه روش های یادگیری بسیار خوب و متعددی بوجود آمده اند.

دغدقه های زندگی امروزی، بالا بودن ساعات کاری، کمبود زمان و تداخل امور با یکدیگر مهم ترین دلایل هستند که باعث می شود افراد تصمیم به یادگیری زبان در منزل و به صورت خودآموز بگیرند.

یادگیری زبان در خانه علاوه بر اینکه باعث می شود که شما به برنامه های روزانه تان برسید باعث می شود بتوانید در هزینه های کلاس و رفت و آمدتان تا حد زیادی صرفه جویی کنید.

روش های یادگیری زبان در منزل

با توجه به پیشرفت تکنولوژی روش های آموزش سبک جدیدی به خود گرفته اند. امروزه حتی دانشگاه های مجازی در حال فعالیت هستند که از دانشجو آزمون هم می گیرند و به شما مدرک دانشگاهی ارائه می کنند. بنابراین طبیعی است که شما بتوانید با استفاده از فیلم، کتاب، اینترنت و … بدون مراجعه به آموزشگاه زبان آن را فرا بگیرید.

زبان انگلیسی چهار مهارت اصلی دارد که هر یک از این ها به نوبه خود پراهمیت هستند و باید سعی کنید هر کدام را به صورت جداگانه یاد بگیرید و در نهایت تمام این مهارت ها را در کنار یکدیگر بکار بگیرید.

راه های یادگیری زبان در منزل
چهار مهارت اصلی زبان

منابع خوب بیابید!

پیدا کردن منبع خوب آموزشی مهم ترین مرحله برای یادگیری زبان در منزل است. انتخاب منبع درست می تواند کیفیت یادگیری شما را تا حد زیادی بالا ببرد و از طرف دیگر انتخاب منبع اشتباه به شدت در یادگیری شما خلل ایجاد می کند.

مهارت های مختلف زبان هرکدام نیاز به خواندن کتاب های جداگانه ای دارند. همچنین شما باید یک یا چند منبع خوب برای یادگیری لغت و گرامر نیز داشته باشید. در انتخاب منابع آموزشی به خودآموز بودن آن ها توجه کنید و سعی کنید از کتاب های آموزشی کلاس ها برای خودآموزی استفاده نکنید.

در هر سطحی از آموزش زبان که باشید باید کتاب های مناسب سطح خودتان را مطالعه کنید و رفته رفته سطح کتاب ها را بالا ببرید. سعی کنید برای انتخاب کتاب وسواس به خرج بدهید و کتاب های استاندارد و خوبی را انتخاب کنید.

همچنین کتاب را می توان یکی از منابع کمک آموزشی خوب دانست. شما می توانید کتاب های داستان، رمان، روزنامه، مجلات مد یا هرآنچه که به آن علاقه دارید را به زبان انگلیسی تهیه کرده و سعی کنید آن ها را بخوانید. تکرار این کار قطعا تاثیر فوق العاده ای بر یادگیری شما خواهد داشت.

فایل صوتی گوش دهید!

گوش کردن به موزیک انگلیسی و یا هرنوع فایل صوتی دیگر و توجه به نحوه چینش جملات و تلفظ لغات یکی از بهترین و سریع ترین روش های پیشرفت در یادگیری زبان است. این کار را می توانید به راحتی انجام دهید و می بینید که نیازی به کلاس رفتن ندارد.

سعی کنید بیشتر فایل های صوتی گوش کنید که به موضوع آن علاقه دارید. با این روش یادگیری زبان در منزل بیشتر مثل یک تفریح است و از انجام آن لذت می برید. آهنگ های مورد علاقه تان را حفظ کنید. پس از آن شعر را تکرار کنید، صدایتان را ضبط کنید و آن را با نحوه بیان خواننده اصلی مقایسه کنید.

فیلم ببینید!

یادگیری زبان در منزلدیدن فیلم یک راه فوق العاده برای یادگیری زبان در منزل است. هیچ روش دیگری را نمی توانید پیدا کنید که به اندازه فیلم دیدن مفید باشد. سیستم یادگیری انسان به صورتی است که با درگیر شدن حواس چندگانه چندبرابر می شود.

با فیلم دیدن حواس بینایی و شنوایی شما به صورت همزمان فعال می شود و شما ذهنیت روشن تری نسبت به موضوع دارید. اگر در سطوح مبتدی هستید می توانید کارتن ببینید. کارتن ها معمولا دارای لهجه استاندارد هستند و در آن ها کمتر از اصطلاحات بومی استفاده شده است.

در مرحله اول سعی کنید فیلم را بدون زیرنویس ببینید. پس از آن مجددا یک دور دیگر به همراه زیرنویس زبان اصل ببینید و به بخش هایی که متوجه آن ها نشده بودید دقت کنید. هر کلمه ای که برایتان نامفهوم و جدید بود با استفاده از مترجم گوگل یا هر مترجم استاندارد دیگری آن را کشف کنید.

از منابع کمک آموزشی استفاده کنید!

امروزه برنامه های کمک آموزشی زیادی در زمینه های مختلف ایجاد شده اند. برای مثال می توان به بازی ها و نرم افزارهای آموزشی اشاره کرد. همچنین شرکت در بسته ها و دوره های آموزشی زبان نیز می تواند تاثیر زیادی در سرعت بخشیدن به یادگیری و صرفه جویی در هزینه کلاس های شما داشته باشد.

برخی از این منابع غیررایگان هستند اما با کمی جستجو می توانید منابع مفیدی همچون ربات چت انگلیسی یا اپلیکیشن Memrise و … را که می توانند یادگیری شما را سرعت ببخشند استفاده کنید. منابع کمک آموزشی را می توانید در اوقات فراغت و بیکاریتان استفاده کنید.

با دوستان خود به زبان انگلیسی مکالمه کنید!

شنیدن و صحبت کردن دو مهارت خیلی مهم در زبان هستند. اگر از جمله افرادی هستید که بنا به شغلتان با افراد سایر کشورها در ارتباط هستید، یا اینکه به سفرهای خارجی می روید ناگزیرید که مکالمه زبان را یاد بگیرید.

دیدن فیلم و گوش دادن به فایل های صوتی گوش شما را قوی می کنند اما زمانی می توانید به خوبی صحبت کنید که در این کار تمرین داشته باشید.

یادگیری زبان در منزل
شاید در دفعات اول مکالمه انگلیسی خیلی مشکل داشته باشید اما این موضوع با تمرین زیاد حل می شود.

برای یادگیری مکالمه زبان در منزل می توانید هرروز جلوی آینه بایستید و با خودتان صحبت کنید. پیدا کردن یک پارتنر برای مکالمه یک کار فوق العاده است. پارتنری انتخاب کنید که برای یادگیری شوق داشته باشد و به طور مستمر یادگیری اش را پیگیری کند.

پارتنر هم سطح علاوه بر اینکه باعث حفظ اعتمادبنفس شما می شود همچنین می تواند در پیشرفت شما تا حد زیادی موثر باشد. سعی کنید تمام مکالماتتان با زوج آموزشی تان را به زبان انگلیسی انجام دهید. این مکالمات می تواند شامل دیدار حضوری، تماس تلفنی، تماس تصویری و یا حتی چت باشد.

درباره نویسنده: amiryami

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *