نکات یادگیری مکالمه

مهم ترین نکات یادگیری آسان مکالمه در منزل

اکثر زبان آموزان در بین مهارت های مختلف زبان با مکالمه مشکل بیشتری دارند. این مساله طبیعی است چرا که مکالمه کردن پیش زمینه خوبی از توانایی زبان را می طلبد. در کنار توانایی علمی بحث اعتماد بنفس و جسارت برای صحبت کردن نیز مطرح است. در این مقاله چند قانون طلایی برای یادگیری مکالمه انگلیسی در منزل و در کوتاهترین زمان ممکن را به شما می‌گوییم.

یادگیری مکالمه

اکثر افرادی که سعی در یادگیری زبان انگلیسی دارند ارتباط کمتری با مکالمه برقرار می کنند. تصور بیشتر افراد این است که یادگیری مکالمه مشکل است و نمی توان آن را در منزل یاد گرفت. مهم ترین دلیل برای این فرضیه این است که در منزل کسی نیست که به مکالمه شما توجه کند و اشتباهاتتان را اصلاح کند.

خوشبختانه امروزه روش های آموزشی بسیار زیاد شده اند و محدودیت مکانی برای یادگیری حذف شده است. برخی از مهم ترین این راه ها یادگیری از طریق رادیو، گوش دادن به موسیقی، فیلم ، یادگیری از طریق دوره ها و پکیج های آموزش زبان، برنامه های چت انگلیسی و نرم افزارهای آموزش زبان و … می باشند.  تنها چیزی که نیاز دارید این است که هدف گذاری کنید و برای رسیدن به هدفتان در هر کجا و هر زمانی اقدام کنید.

در ادامه به شما مهم ترین نکات و راهکارهای لازم برای یادگیری آسان مکالمه چه در منزل و چه در هرکجای دیگر را ارائه می دهیم.

صحبت کردن را شروع کنید

بسیاری از زبان آموزان می گویند که در فهم و درک زبان و حتی ترجمه مشکلی ندارند اما نمی توانند آنچه در ذهنشان هست را بیان کنند. این مسئله تنها با جسارت به خرج دادن و تمرین کردن رفع می شود. خواندن، گوش دادن و صحبت کردن رکن هر زبان خارجی است که شما هر روز باید آن را تمرین کنید.

برای این کار بهتر است هر چیزی که می شنوید را تکرار کنید. چندین بار به مکالمه مدنظر گوش دهید، هرآنچه می شنوید را تکرار کرده و صدایتان را ضبط کنید. این کار باعث می شود که در دفعات بعدی کلمات را به طور ماندگار یاد بگیرید و عبارات را روان تر بیان کنید.

متکی بودن به کتابهای آموزشی باعث می شود که شما از یادگیری عقب بمانید. باید سعی کنید بیشتر از آنچه می خوانید ببینید، گوش کنید و تکرار کنید. سعی کنید دوستانی پیدا کنید که علاقمند به مکالمه باشند و هر روز زمانی برای مکالمه کردن با آنها صرف کنید.

قانون تمرین و تکرار

راز یادگیری راحت مکالمه انگلیسی یادگیری دقیق کلمات و عبارات انگلیسی است. هرچه دامنه لغت شما و پیش زمینه تان از زبان بهتر باشد یادگیری مکالمه نیز سریع تر اتفاق می افتد. برای یادگیری مکالمه انگلیسی باید بارها و بارها یک درس را مطالعه کنید تا هرموضوعی ملکه ذهنتان شود.

سعی کنید علاوه بر استفاده از منابع آموزشی به منابعی روی بیاورید که انگلیسی زبانان روزانه از آنها استفاده می کنند در این صورت زبان یاد گرفته منطبق با زبانی است که در جوامع انگلیسی زبان استفاده می شود.

نکات یادگیری مکالمه

 معجزه صوت و تصویر در یادگیری

دیدن فیلم و گوش دادن به موسیقی، داستان و اخبار کلید موفقیت شما در یادگیری مکالمه انگلیسی هستند. سعی کنید روزی یک فیلم و یا حتی بخشی از فیلم را تماشا کنید. در روزهای اول فیلم را با زیرنویس نگاه کنید اما کمی که روان تر شدید فیلم را بدون زیرنویس ببینید و هرکجا که متوجه نشدید صحنه را برگردانید و آنقدر تکرار کنید تا متوجه مطلب شوید.

گوش دادن دقیق و سعی در تکرار دقیق هرآنچه می شنوید باعث می شود که به سرعت در مکالمه پیشرفت کنید. همچنین دیدن فیلم زبان اصلی باعث آشنایی شما با اصطلاحات عامیانه و گویش و لهجه های مختلف می شود و همین موضوع باعث می شود که شما مکالمه جذاب تری داشته باشید.

خودتان را به چالش بکشید؛ هنگام گوش دادن به منابع صوتی از یکی از دوستان بخواهید درباره داستان از شما سوال کند و شما به آنها جواب دهید. این موضوع  به شما یاد می دهد که سریع فکر کنید و جواب را پیدا کنید.

با تکنولوژی دوست باشید

در عصر حاضر، اینترنت تاثیرگذارترین مورد ترقی در دنیا می باشد. این دنیای بزرگ مجازی هر چیزی که بخواهید را برای شما ساده می کند. در رابطه با یادگیری زبان از جمله یادگیری مکالمه هزاران روش یادگیری موثر در اینترنت فراهم شده است.

نکات یادگیری مکالمه
برنامه های چت از جمله تلگرام و واتساپ مکان مناسبی برای تقویت و یادگیری مکالمه از طریق تماس یا چت می باشند.

تنها کافیست ببینید با چه روش هایی راحت ترید و منابع آموزشی مناسب خودتان را دریافت کنید. سرویس های گفتگوی گوگل، نرم افزارهای یادگیری مکالمه، ربات های چت و مکالمه انگلیسی، کلاس های آنلاین زبان انگلیسی و … مهم ترین راه ها برای یادگیری مکالمه از طریق اینترنت هستند.

پکیج پیشنهادی برای یادگیری مکالمه در منزل

پیدا کردن یک منبع خوب برای یادگیری لغت و توانایی استفاده از عبارات برای صحبت کردن بسیار در یادگیری شما موثر است. تیم مترجم وان مجموعه آموزشی را گردآوری کرده است که شما با استفاده از آن می توانید به سطح بسیار راضی کننده ای برسید و به راحتی در آزمون های بین المللی از جمله آیلتس و تافل موفق شوید.

 این دوره های آموزش مکالمه انگلیسی شامل پکیج های ۵۰۴ واژه، ۶۰۰ واژه و ۱۱۰۰ واژه می باشد که بعد از اتمام این سه دوره شما توانایی زبانی کافی را برای نتیجه گرفتن در آزمون ها خواهید داشت.

درباره نویسنده: amiryami

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *