یادگیری گرامر انگلیسی

نکات مهم در یادگیری گرامر انگلیسی

اکثر زبان آموزان با یادگیری گرامر مشکل دارند و برخی نیز آن را کم اهمیت می دانند. گرامر به شما این امکان را می دهد که بتوانید کلمات را به درستی در جای خود استفاده کنید و منظورتان را به درستی به دیگران بفهمانید. در این مطلب راهکارها و نکات مهمی را به شما ارائه می دهیم تا بتواند به شما در یادگیری گرامر انگلیسی کمک کند.

اهمیت یادگیری گرامر انگلیسی

اگر با وجود دانستن لغات زیاد باز هم در صحبت کردن یا نوشتن انگلیسی مشکل دارید باید بگوییم که مشکل اصلی شما گرامر زبان می باشد. گرامر به شما توانایی ایجاد و استفاده از عبارات را می دهد.

بخش های اصلی تشکیل دهنده جمله اسم ها، ضمایر، افعال، قیود، حروف ندا، ربط و حروف اضافه هستند. ترتیب قرار گرفتن این اجزا در هر زبان با زبان دیگر فرق دارد. با یادگیری گرامر انگلیسی شما می توانید از این بخش ها در جای درستشان استفاده کنید. 

یادگیری گرامر انگلیسی
گرامر زبان، استفاده از کلمات مناسب در جایگاه مناسب درون جمله می باشد.

نکات مهم در یادگیری گرامر انگلیسی

 مهم ترین لازمه یادگیری هر چیزی، از جمله یادگیری گرامر انگلیسی این است که در آن تمرین و ممارست داشته باشید. اما یکسری کارها به شما کمک می کند تا در یادگیری جلوتر بیفتید. در ادامه مهم ترین نکاتی که در یادگیری گرامر انگلیسی لازم است به آن توجه کنید را شرح می دهیم.

استفاده از چند منبع معتبر و مفید

یکی از مهم ترین و کلیدی ترین نکات برای یادگیری گرامر این است که شما باید منبع خوبی برای یادگیری داشته باشید. این منبع می تواند کلاس حضوری، بسته آموزشی زبان و یا حتی کتاب آموزش گرامر انگلیسی باشد.

در صورتیکه بتوانید این روش ها را به صورت همزمان پیش ببرید یادگیری تان سرعت بیشتری پیدا می کند. استفاده از برنامه های کمک آموزشی همچون اپلیکیشن آموزش زبان و همچنین بازی ها نیز می تواند در یادگیری گرامز زبان تاثیر خوبی داشته باشند.

راه های یادگیری گرامر انگلیسی
استفاده از بازی ها و اپلیکیشن های آموزشی یادگیری شما را جذاب تر و علاقه به یادگیری را در شما تقویت می کند.

تمرین مکرر

تکرار هر کاری به شما کمک می کند که در آن موضوع تبحر پیدا کنید. سعی کنید بسته به زمانی که دارید، در طول شبانه روز وقتی را برای یادگیری گرامر انگلیسی اختصاص دهید.

گوش دادن و نوشتن، به تقویت یادگیری شما کمک می کند. سعی کنید عادت کنید که هر روز در رابطه با موضوعی که علاقمند هستید بنویسید یا اینکه آموخته های خود را به دیگری آموزش بدهید. آموزش دادن به دیگران یک راه خوب برای تثبیت هرآنچه یاد گرفته اید می باشد.

حتی می توانید با خودتان صحبت کنید و صدایتان را ضبط کنید. در دور دوم صدای ضبط شده تان را گوش کنید. گوش دادن راه بسیار خوبی برای پیدا کردن اشکالات یا یادگیری بهتر می باشد.

 توجه به صحبت دیگران

یادگیری از طریق گوش یکی از قوی ترین راه های آموزش می باشد. برای یادگیری گرامر انگلیسی می توانید فیلم ها، اخبار، پادکست ها، موزیک و هر نوع فایل صوتی دیگری را گوش کنید. قطعا ترجمه اخبار و سایر انواع گفتارها می تواند تاثیر زیادی در تقویت گوش و دستور زبان انگلیسی شما داشته باشد.

در صورتیکه متوجه بخشی از موضوع نشدید دکمه توقف را بزنید، صوت را به عقب برگردانید و چندین بار دیگر آن را گوش کنید تا متوجه نکات مربوط به آن شوید.

یادگیری گرامر انگلیسی
یادگیری از طریق گوش یکی از بهترین روش های آموزشی می باشد.

 درک تفاوت گرامر عام و رسمی

این را می دانید که ساختار جملات در گفتار و نوشتار رسمی با جملات عامیانه تفاوت زیادی دارد. در گرامر عام شما می توانید بسته به نوع سخنتان اجزای جمله را پس و پیش کنید. همچنین می دانید که گرامر رسمی پیچیده تر از صحبت عام می باشد.

در زبان انگلیسی نیز این قوانین وجود دارند و توجه به تفاوت ها یک راه میانبر و یکی از گام های به دست آوردن تسلط به زبان انگلیسی است.

درباره نویسنده: amiryami

مطالب زیر را حتما بخوانید

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *