همه چیز درباره پروژه کسری خدمت سربازی

همه چیز درباره پروژه کسری خدمت سربازی از طریق ارائه ترجمه

یکی از راه هایی که با آن دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می توانند مدت زمان خدمت سربازی خود را کاهش دهند استفاده از طرح سرباز نخبه یا همان پروژه کسری خدمت سربازی می باشد. در این مطلب قصد داریم به شما توضیح دهیم که چگونه می توانید در زمان تحصیل پروژه ای را جمع آوری کرده و از آن جهت گرفتن کسری خدمت تا ۱۱ ماه و یا بیش تر استفاده کنید.

پروژه کسری خدمت سربازی چیست؟

پروژه کسری خدمت که در سال های اخیر تصویب و اجرایی شده است امکانی را برای مشمولان دارای تحصیلات دانشگاهی فراهم کرده است تا مدت زمان مشخصی از خدمت وظیفه خود را خارج از یگان خدمت سپری کنند.

درواقع شما می توانید در دوران تحصیلتان پروژه ای را تحت قوانین و چهارچوب های نظام وظیفه انجام دهید و از این طریق مدت زمان انجام پروژه تان را به عنوان مدت خدمت وظیفه ثبت کنید.

در سیستم پروژه کسری خدمت سربازی هر فرد حداکثر می تواند دو پروژه انجام دهد و هر دو پروژه نیز باید برای یک سازمان مثلا ارتش، سپاه، ناجا و … باشند. این تحقیقات تحت نظر یکی از مراکز تحقیقاتی نیروهای مسلح مانند جهاد خودکفایی ارتش، دانشگاه امام حسین(ع) سپاه، مراکز تحقیقاتی وزارت دفاع و یا یکی از سازمان‌های ارائه دهنده پروژه مدیریت می شوند.

قانون زمان انجام پروژه کسری خدمت سربازی، قبل از تاریخ اعزام مندرج در برگه اعزام می باشد. یعنی اینکه داوطلب قبل از تاریخ اعزام به خدمت بایستی پروژه خود را به اتمام برساند. با این وجود در موارد خاص ممکن است با تشخیص و درخواست سازمان بکارگیرنده، تقاضای تعویق اعزام مشمول مورد موافقت قرار بگیرد که البته این تقاضا باید حداقل یک ماه مانده به اعزام صورت گیرد.

همه چیز درباره پروژه کسری خدمت سربازی

روال گرفتن پروژه کسری خدمت چیست؟

گرفتن کسری خدمت سربازی نیازمند طی کردن یک سری مراحل است. به طور کلی شما بایستی مراحل زیر را طی کنید:

 1. ثبت نام از طريق سايت دانشگاه
 2. دعوت به همكاري از جانب دانشكده‌ها و مراكز وابسته به دانشگاه
 3. دريافت پروژه، تهيه پروپوزال، تأييد پروپوزال توسط دانشكده مربوطه، دريافت اعلام نياز و تحویل تمام این موارد به امور پژوهشگران
 4. ارائه مدارك ( كپي شناسنامه و كارت ملي، گواهي فراغت از تحصيل يا اشتغال به تحصيل و يا گواهي اشتغال به خدمت، فرم اطلاعات يا فرم همكاران تحقيقاتي و يك قطعه عكس) به امور پژوهشگران
 5. تكميل پرونده و ارسال پرونده به بنياد نخبگان نيروهاي مسلح توسط امور پژوهشگران
 6. صدور مجوز بكارگيري توسط بنياد نخبگان نيروهاي مسلح
 7. اعلام بكارگيري توسط امور پژوهشگران به دانشكده و يا مراكز مربوطه
 8. شروع به كار پژوهشگر با راهنمايي مدير پروژه
 9. ارائه گزارش هر سه ماه يك بار از روند پيشرفت كار توسط پژوهشگر و ارسال براي امور پژوهشگران از طريق دانشكده و يا مركز مربوطه
 10. جمع‌بندي عملكرد و ارائه به دانشكده و يا مراكز مربوطه در پایان کار
 11. ارسال گزارش پايان كار پروژه توسط دانشكده و يا مراكز مربوطه براي امور پژوهشگران در قالب فرم احتساب كسر خدمت سربازي
 12. اعلام گزارش پاياني و اعلام كسر خدمت به بنياد نخبگان نيروهاي مسلح توسط امور پژوهشگران
 13. اعلام كسر خدمت از جانب بنياد نخبگان نيروهاي مسلح به سازمان نظام وظيفه

مزایای انجام پروژه کسری خدمت سربازی

قطعا اجرایی شدن قانون پروژه کسری خدمت، که می‌تواند تا سقف ۱۹ ماه کسری به همراه داشته باشد منافعی را برای داوطلبان و دولت به همراه دارد.

افراد متخصص از این طریق می توانند خدمات تخصصی خود را ارائه داده و گامی در جهت پیشرفت کشور بردارند. از طرف مقابل کم شدن حتی یک روز از دوره خدمت سربازی می‌تواند در آینده شغلی این افراد تأثیرگذار باشد.

مهم ترین مزیت پروژه کسری خدمت این است که در این سیستم مشمولان همزمان با تحصیل می‌توانند اقدام به انجام پروژه کنند و از این طریق روند کاری و زندگی خود را جلوتر بیندازند.

همراهی مترجم وان در اخذ کسر خدمت

اصولاً پروژه های کسر خدمت در راستای تولید محتوی علمی و تحقیقاتی برای سازمان های ارائه دهنده هستند. این پروژه ها شامل طرح و پروژه های سازمان ها و ارگان های مختلف در تمامی رشته های تحصیلی می باشند.

همه چیز درباره پروژه کسری خدمت سربازی
پروژه کسری خدمت می تواند شامل ترجمه یک کتاب خوب و تولید محتوای علمی مفید نیز باشد.

علاوه بر پروژه ها و طرح های سازمانی، دانشجو می تواند از پروژه هایی مانند انجام ترجمه متون و ترجمه کتاب های موثر نیز استفاده نماید.

گروه ترجمه مترجم وان با داشتن کادری حرفه ای و باسابقه، آمادگی خود را در جهت انجام انواع ترجمه برای دانشجویان و افرادی که قصد انجام پروژه برای کسری خدمت سربازی دارند را اعلام می دارد.

درباره نویسنده: amiryami

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *