نکات مهم گرامر زبان انگلیسی برای نوشتن بدون نقص

هر گزارش یا مقاله‌ای که بخواهید در هر زمینه‌ای به زبان انگلیسی تهیه کنید، دانستن قوانین گرامری زبان انگلیسی از اولین نکاتیست که باید بدانید.

فرقی نمی‌کند نوشته شما درباره استفاده از آنتی بیوتیک‌ها در آینده باشد یا فقط گزارشی درباره تغییرات آب و هوایی در طول تاریخ و حتی موارد عمومی‌تر، مهم است که این متن را بدون نقص تهیه و تنظیم کنید.

این امر با رعایت نکات مهم گرامر زبان انگلیسی امکان پذیر است. اگر این نکات را رعایت کرده و یک متن بی نقص تهیه کنید، بهتر می‌توانید پیام خود را به بقیه منتقل کنید.

متاسفانه نوشتن مقاله برای بسیاری از افرادی که انگلیسی زبان نیستند کمی دشوار است. چرا که این قوانین گوناگون و گاهی پیچیده هستند. در ادامه به برخی از این نکات مهم اشاره می‌کنیم.

برای اینکه بدانید چگونه مقاله بنویسید حتما این مطلب را بخوانید:

چگونه مقاله بنویسیم؟ راهنمای نوشتن مقاله در ۷ مرحله:

پیش از اینکه بخواهیم به این نکات اشاره کنیم باید بدانید اغلب ارائه کنندگان خدمات ویرایش، اشتباهات گرامری متن شما را برطرف می‌کنند.

اگر می‌خواهید مقاله یا گزارشی بی نقص به زبان انگلیسی ارائه دهید بهتر است به کمک گرفتن از این گونه شرکت‌ها فکر کنید. هرچند همیشه دانستن نکات مهم گرامر زبان انگلیسی می‌تواند به شما کمک کند مقاله بهتری بنویسید. اما در نهایت مقاله شما بهتر است توسط ویراستاران حرفه‌ای بررسی و اصلاح شود.

۴ نکته مهم گرامر زبان انگلیسی برای نوشتن گزارشات

اگر تصمیم دارید یک مقاله یا گزارش به زبان انگلیسی بنویسید به این نکات گرامر زبان انگلیسی توجه کنید:

حروف تعریف (a/an/the) در گرامر زبان انگلیسی

یکی از نکات مهمی که هنگام نگارش متن به زبان انگلیسی باید رعایت کنید، استفاده صحیح از حروف تعریف است.

در زبان انگلیسی حروف تعریف دو نوع هستند: حرف تعریف معین (the) و حرف تعریف نامعین (a/an). از حرف تعریف معین برای اسامی مشخص استفاده می‌شود. یعنی اسمی که یکبار پیش از این در متن به آن اشاره شده است.

از حرف تعریف نامعین نیز برای اسمی که نامشخص است و برای اولین بار به آن اشاره می‌کنیم استفاده می‌شود.

به یاد داشته باشید استفاده از a یا an بستگی به حرف اول کلمه یا اسم دارد. اگر حرف اول اسم با حروف صدا دار آغاز شده باشد از حرف تعریف an و اگر بی صدا باشد از حرف تعریف a استفاده می‌شود. می‌توان a bird یا an owl را مثال زد.

نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که تلفظ کلمه نیز مهم است، کلمه‌ای همانند hour اگرچه با حرف بی صدا آغاز می‌شود اما با حرف باصدا خوانده می‌شود. به همین دلیل است که برای تعریف آن حرف an استفاده می‌شود.

این نکته درباره کلمه‌ای همانند unicorn نیز صدق می‌کند که برای تعریف آن از حرف تعریف a  استفاده می‌شود.

حروف تعریف میعن the نیز علاوه بر موردی که گفته شد برای موارد خاصی استفاده می‌شود. مثلا هنگامی که بخواهید صفت برترین را مشخص کنید همیشه از حرف تعریف the استفاده می‌کنید.

مثال: you are the smartest person in this group.

همچنین زمانی که می‌خواهید اعداد ترتیبی، همانند اولین، دومین، آخرین و غیره را نام ببرید نیز از حرف تعریف the استفاده می‌شود.

مثال: I am the fifth child.

همچنین تعریف مناطق جغرافیایی همانند The Nile is a long river

هماهنگی فعل و فاعل در گرامر زبان انگلیسی

از آنجایی که فاعل جمله کاری را انجام می‌دهد، مهم است که فعل با تعداد و جنسبت فاعل جمله هماهنگی داشته باشد.

برای مثال در جمله: مری پیانو می‌نوازد (Mary Plays the piano)، مری (فاعل مفرد مونث) است که باید فعل آن اگر در زمان حال مورد استفاده قرار می‌گیرد به شکل plays نوشته شود که مفرد بودن، جنسبت و زمان را مشخص کند.

حالا اگر فاعل این جمله دو نفر بودند فعل جمله نیز باید جمع استفاده می‌شد که در این صورت دیگر S در انتهای آن قرار نمی‌گیرد و جمله به این شکل نوشته می‌شود: Mary and Jane play the piano. در شرایطی ممکن است در جمله دو فاعل وجود داشته باشند اما با حروف or یا nor مشخص شوند. در این صورت نیز فعل جمله باید مفرد استفاده شود.

مثال: Either Mary or Jane is writing the article. یا Neither Mary nor Jane is writing the article.

در شرایطی نیز وجود دارد که فاعل جمله یک اجتماع را مشخص می‌کند. مثلا خانواده یا Family در جمله به نظر جمع می‌آید اما اینگونه کلمات نیز با فعل مفرد هماهنگ می‌شوند.

مثال: The family is immigrating to Canada.

استفاده از ضمیر در گرامر زبان انگلیسی

یک ضمیر به جای یک اسم یا یک ضمیر دیگر استفاده می‌شود.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که ضمیر باید به یک مرجع که قبلا به کار رفته استفاده شود. یعنی مشخص باشد به چه کسی باز می‌گردد.

مثلا اگر در جمله‌ای می‌نویسید I talked to her، احتمالا باید در جملات قبلی مشخص شده باشد که her چه کسی است.

چیزی که باید در نظر گرفته شود این است که استفاده از ضمیر نباید موجب شود خواننده دچار سردرگمی شود. ضمیری که فاعل آن مشخص نیست جمله را پیچیده و نامشخص می‌کند. بنابراین شما باید راهی بیابید که چنین مشکلی را حل کنید.

به این مثال توجه کنید: Mary talked to Jane after her piano lesson.

در این جمله هر دو اسم، مفرد و مونث هستند بنابراین برای خواننده گیج کننده خواهد بود که ضمیر her به کدام باز می‌گردد. شاید بتوان این جمله را با یکی از جملات زیر جایگزین کرد تا این مشکل حل شود:

After Jane’s piano lesson, Mary talked to her (در اینجا مشخص است her همان Jane است.)

Mary talked to Jane after the latter’s piano lesson. (در اینجا به جای استفاده از ضمیر از کلمه Latter که به Jane اشاره دارد استفاده شده است.)

استفاده از حروف اضافه در گرامر زبان انگلیسی

حروف اضافه در گرامر زبان انگلیسی بسیار کاربرد دارند. این حروف رابطه بین دو یا چند نفر، مکان یا شیء را مشخص می‌کنند اما معمولا حروف اضافه کاربردهای متفاوتی دارند که باید به آن‌ها توجه داشته باشید. چند مثال ساده درباره حرف اضافه at که کاربرد بسیاری در گرامر زبان انگلیسی دارد می‌آوریم:

Mary and Jane are at the party.

Tina is good at Tennis.

They balked at the office.

Water boils at 100 C.

At 12, she was the youngest person in her class.

همانطور که می‌بینید در هر یک از این مثال‌ها حرف اضافه at کاربرد متفاوتی دارد. بنابراین نمی‌توان قانون خاصی برای هر یک از حروف اضافه در گرامر زبان انگلیسی داشت.

در این مورد بیشتر نیاز است تا به دیکشنری مراجعه شود تا نحوه صحیح استفاده از حروف اضافه را فهمید. هرچند به مرور زمان مشخص می‌شود کدام حروف اضافه در چه شرایطی استفاده می‌شوند. همه چیز بستگی به تجربه اشخاص دارد.

یکی از روش‌هایی که به شما کمک خواهد کرد استفاده از حروف اضافه را بهتر بیاموزید، خواندن متون مختلف به زبان انگلیسی است. این کار می‌تواند ذهن شما را نسبت به استفاده از لغات مختلف در شرایط مختلف باز کند.

جمع بندی

این نکات فقط چند نکته ساده و اولیه از گرامر زبان انگلیسی بودند که هر فردی نیاز است بداند.

اما برای اینکه بتوانید بهتر بنویسید باید تمرین بسیاری داشته باشید، باید بتوانید متون خود را ویرایش و اصلاح کنید. این کاری نیست که اغلب افرادی که برای اولین بار شروع به نوشتن یک مقاله به زبان انگلیسی می‌کنند بتوانند انجام دهند.

هرچند دانستن این نکات به شما کمک بسیاری خواهد کرد که بهتر بنویسید، اما باید در نظر داشته باشید برای اینکه یک مقاله بی نقص ارائه دهید باید بیش از این‌ها در نگارش زبان انگلیسی حرفه‌ای باشید و نکات بیشتر و جزیی‌تری از گرامر زبان انگلیسی را رعایت کنید.

بهترین کار این است در عین حال که خودتان نکات مهم گرامر زبان انگلیسی را می‌آموزید، برای عیب یابی و اصلاح مقاله خود از ارائه دهندگان خدمات ویرایش مقاله کمک بگیرید.

در این صورت مطمئن خواهید شد متنی که ارائه می‌دهید از دید افراد با تجربه و حرفه‌ای بررسی و عیب یابی شده است. در این صورت احتمال بیشتری وجود دارد که گزارش یا مقاله شما در مجله یا شرکتی مورد قبول واقع شود.

 

مترجم‌وان یک ارائه دهنده خدمات ترجمه و ویرایش آنلاین است که به کمک چندین مترجم متخصص در زمینه های گوناگون، خدمات حرفه ای ترجمه و ویرایش متون انگلیسی و فارسی را برای افراد، موسسات و سازمان های گوناگون ارائه می دهد.

با سفارش ترجمه یا ویرایش خود به مترجم‌وان علاوه بر پرداخت مناسب ترین هزینه، پروژه ای دریافت خواهید نمود که توسط مترجمین و ویراستاران خبره انجام شده و پس از کنترل کیفیت در چند مرحله، بدون ایراد و کاملا روان و خوانا خواهد بود.

 

درباره نویسنده: رضا قاسمی

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *