زبان آلمانی سخته؟

یادگیری زبان آلمانی سخته؟

در این مطلب قصد داریم که در مورد سختی‌های یادگیری زبان آلمانی صحبت کنیم. اگر یک مبتدی هستید و دوست دارید که به سراغ یادگیری زبان آلمانی بروید، احتمالا در ابتدا فازهای منفی بسیاری در مورد سختی این زبان و یادگیری آن دریافت خواهید کرد. همین ابتدا باید بدانید که زبان انگلیسی و آلمانی از یک خانواده مشترک زبانی هستند و بنابراین شباهت‌های آن‌ها بسیار زیاد است. این دو زبان تعداد حروف الفبای یکسانی دارند و حتی در برخی عبارات و واژگان نیز این تشابه به‌طور واضح دیده می‌شود.
چندین تکنیک در طول دوره یادگیری شما گفته می‌شود که می‌تواند یادگیری این زبان را برای شما ساده‌تر کند. چنین روندی یادگیری را آسان‌تر کرده و می‌تواند آینده بهتری را برای شما رقم بزند. بنابراین واقعا آیا یادگیری زبان آلمانی سخته؟ اگر کمی بیشتر درباره سطوح زبان آلمانی اطلاعات کسب نمایید، چنین دیدگاهی کم کم در شما رنگ خواهد باخت و یقینا متخصصان زبان و افرادی که دوره‌های زبان آلمانی را تکمیل کرده‌اند، چنین موضوعی را تکذیب خواهند کرد.

زبان آلمانی سخت یا آسان

زبان آلمانی سخت
زبان آلمانی سخت

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که یادگیری زبان آلمانی تقریبا غیر ممکن است و نمی‌توان در یک دوره مشخص به نتیجه‌ی خاصی در دوره یادگیری رسید. بسیاری نیز این سوال را از خود می‌پرسند که زبان آلمانی سخت تره یا انگلیسی؟ وجود کلمات ترکیبی بی پایان و مفاهیمی همچون جنسیت موجود در اسامی، چنین دیدگاه‌هایی را در بین دانشجویان ایجاد کرده است و بنابراین افرادی زیادی ترس آموزش زبان آلمانی را دارند. حال باید بدانیم که سریع‌ترین و آسان‌ترین راه برای یادگیری زبان آلمان چیست و چه‌طور می‌توانیم بر این سخت فائق آییم؟

شما باید ابتدا نسخه‌ای از زبان آلمانی را انتخاب کنید که از سطح مبتدی یک روند آموزشی جذاب برای شما ایجاد کرده و رفته رفته شرایط یادگیری را برای شما ساده‌تر کند. شما می‌توانید از قدرت داستان خوانی استفاده کرده و کم کم خواندن ساده‌ترین داستان‌های به زبان آلمانی را شروع کنید. چنین روندی به شما کمک می‌کند که با اطمینان بیشتری به خواندن و نوشتن زبان آلمان بپردازید.

آیا واقعا زبان آلمانی سخته؟ پاسخ به چنین پرسشی به خود شخص بستگی دارد و احتمالا حرفه‌ای‌های این زمینه و افرادی که دوره آموزش را طی کرده‌اند، پاسخ منفی به چنین پرسشی خواهند داد. یکی از اصلی‌ترین دلایل چنین افرادی این است که انگلیسی و آلمانی از یک خانواده زبانی سرچشمه گرفته‌اند و بنابراین فرم یادگیری آن‌ها نیز باهمدیگر مشابه است. شما می‌توانید شباهت این دو زبان را با یکدیگر پیدا کرده و سپس یادگیری را از مسیر درستی پیگیری کنید. ابتدا به سراغ الفای این دو زبان رفته و ببینید که تفاوت تلفظ و نوشتار آن‌ها در چه مواردی است. حتما می‌دانید که دو زبان تعداد حروف الفبای یکسانی دارند و بنابراین می‌توانید سرنخ‌هایی از شباهت آن‌ها را کشف کنید.

حدود ۴۰ درصد از واژگان آلمانی شباهت زیادی به واژگان انگلیسی دارد و چنین روندی خبر خوبی برای افرادی است که زبان انگلیسی را فول هستند. دانستن اینکه زبان آلمان سخته یا نه بدین ترتیب به خود شخص بستگی دارد و اگر یک مبتدی هستید و تازه می‌خواهید شروع کنید، احتمالا با چنین ترس‌هایی روبرو خواهید شد. دستور زبان آلمانی ساده‌تر است و می‌توانید تلفظ بهتری هم برای کلمات این زبان داشته باشید. چندین نکته و ترفند در این راستا وجود دارد که به شما می‌آموزد چه‌طور باید به سراغ زبان آلمانی رفته و آن را یاد بگیرید.

زبان آلمانی سخته؟
زبان آلمانی سخته؟

حدود ۴۰۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان وجود دارند که انگلیسی زبان مادری‌شان است و ۱۰۰ میلیون نفر هم آلمانی را به‌عنوان زبان مادری می‌شناسند. هر دو زبان به‌طور جداگانه اما از یک خواستگاه جدا شده‌اند و هنوز هم مشترکات زیادی در بین آن‌ها دیده می‌شوند. کلماتی در این دو زبان وجود دارند که تلفظ یکسانی دارند و اتفاقا معانی مشابهی هم دارند. خبر خوبی هم در این زمینه برای شما داریم که اتفاقا این کلمات مشابه استفاده‌ی زیادی در هر دو زبان دارند و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

یادگیری زبان آلمانی سخته اما صرفا چنین روندی در ابتدای کار شما را اذیت خواهد کرد. جالب است بدانید که ۸۰ درصد از رایج ترین کلمات انگلیسی منشا آلمانی دارند. ابتدایی ترین و متداول ترین این عبارات I have و Ich habe است که شباهت فوق‌العاده زیادی به‌هم دارند. چنین شباهتی را در ?What is that و ?Was ist das نیز مشاهده می‌کنیم. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، چنین شباهت‌هایی را می‌توانید با کمی درنگ پیدا کرده و در مورد آن‌ها تفکر داشته باشید. با کمی تلاش این موارد رمزگشایی می‌شوند و به‌راحتی می‌توانید از ترفندهای ساده‌ای چنین کاری را انجام دهید. معادل انگلیسی برخی از کلمات آلمانی بسیار ساده است و می‌توان به Preffer، Offen و Helfen اشاره کرد.

آیا زبان آلمانی سخته؟

بسیاری از افراد صرفا دیدگاه‌های کورکورانه نسبت به این موضوع دارند و حقایق را نمی‌پذیرند. باید بدانید که تلفظ کلمات آوایی به زبان آلمانی بسیار ساده‌تر از انگلیسی است. شما می‌توانید در انگلیسی حروف اغلب صداها را بدون هیچ گونه توضیحی به‌صورت منطقی تغییر دهید. این موضوع البته در زبان البته وجود ندارد. بهترین راه برای یادگیری شروع از طریق الفبا است و همین موضوع چندین ایده در مورد شباهت‌های این دو زبان به شما خواهد داد.

کافی است که پس از تسلط روی حروف زبان آلمانی، سراغ کلمات بروید. این کلمه‌ها را تلفظ کرده و سپس سراغ موارد دشوار این زبان بروید. هیچ فشاری نباید روی حروف زبان آلمانی بیاورید و آن را از حلق ادا کنید. می‌توانید احساس طبیعی‌تری را در این راستا داشته باشید و کمی روی تفظ‌های خود کار کنید.

جمع‌بندی

زبان آلمانی سخته

بدین ترتیب متوجه می‌شویم که سختی زبان آلمانی تا حد زیادی صرفا حرف مبتدیان این حوزه است و به‌دلیل اینکه هیچ گونه آشنایی نسبت به واژگان و عبارات آن ندارند، این حرف‌ها را باور می‌کنند. افراد با توجه به اهدافی که برای یادگیری زبان آلمانی دارند مانند مهاجرت به آلمان یا ادامه تحصیل باید تلاش خود را برای یادگیری این زبان تنظیم نمایند. شما می‌توانید با یک شروع نرم و رفتن سراغ الفبا، ابتدایی موارد مشابه این زبان و زبان انگلیسی را فرا گرفته و سپس دیدگاه‌های جالبی در مورد واژگان مشابه آن‌ها نیز داشته باشید. کافی است که از چند تکنیک و ترفند ساده استفاده کرده و ببینید که یادگیری آن حتی می‌تواند ساده‌تر از زبان انگلیسی نیز باشد. اگر زبان انگلیسی قوی دارید، احتمالا یادگیری زبان آلمانی شما نیز ساده تر خواهد بود.

درباره نویسنده: elham imani

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *